Google ma mapę Twoich tajemnic, Twoje maile, zdjęcia...

Strona głównaGoogle ma mapę Twoich tajemnic, Twoje maile, zdjęcia...
22.09.2010 11:33
Google ma mapę Twoich tajemnic, Twoje maile, zdjęcia...
Źródło zdjęć: © maps.google.com

Firma Google mogła wejść w posiadanie naszych e-maili i zdjęć, a
także dowiedzieć się, jakie strony oglądamy w Internecie, gdyż robiąc zdjęcia do Google Maps, ściągała dane z niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych - informuje "Metro".

Miliony internautów codziennie "wędruje" po świecie za pomocą Google Maps. Google oferuje też Street View - usługę, która pozwala na oglądanie panoramicznych zdjęć np. wybranej ulicy, placu czy budynku. Google rozpoczęło tworzenie bazy zdjęć do Street View w 200. r., fotografując miasta USA. W ubiegłym roku przyszła kolej na Warszawę i Kraków. Jednak nagle akcję przerwano, gdyż aparatura przechwytywała dane przesyłane przez internautów, którzy wcześniej nie zabezpieczyli internetowych sieci bezprzewodowych hasłem. Według ekspertów, firma mogła w ten sposób ściągać adresy stron odwiedzanych przez użytkownika, a nawet treść ich e-maili łącznie z załączanymi zdjęciami.

288755882110761107
Źródło zdjęć: © Samochód Google Street View (fot. )

Do Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych wpłynęły skargi od użytkowników Internetu, którzy korzystali z bezprzewodowego dostępu do sieci w czasie, gdy Google ściągał dane. Teraz boją się, że ich prywatna oraz służbowa korespondencja mogła trafić w niepowołane ręce. Jednak zgodnie z polskim prawem, Google nie może nikomu tych informacji ujawnić. GIODO może natomiast zażądać przekazania tych informacji, by je zniszczyć.

Sergey Brin, współzałożyciel Google przyznał, że jego firma popełniła błąd.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)