Anglicy zestresowani przez maile

Anglicy zestresowani przez maile

Anglicy zestresowani przez maile
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
01.12.2008 15:00, aktualizacja: 01.12.2008 15:57

Bywają sytuacje, gdy sprawdzając zawartość poczty spoglądamy ze zdumieniem na ilość otrzymanych maili. W takich chwilach przypominamy sobie zwykle, że musimy jeszcze odpowiedzieć na kilka listów które otrzymaliśmy wcześniej.

Badanie przeprowadzone przez firmę GMX wykazało, że jeden na trzech Brytyjczyków nie nadąża z odpowiedziami na maile. Prawie 40% badanych przyznało się, że czuje się winnymi z powodu nie odpowiadania na listy przyjaciół i rodziny, a ponad jedna trzecia czuła się przytłoczona ilością otrzymywanych maili. Okazało się też, że problem ten częściej dotyka kobiety. Nie udało się jednak stwierdzić, czy dzieje się tak z powodu, że kobiety częściej piszą maile, czy też rzadziej na nie odpowiadają.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że młodzi ludzie bardziej przejmują się takimi rzeczami. 57% osób z grupy osób od 16 do 24 lat przyznało się, że czuje się stres z powodu takiej sytuacji, natomiast w grupie 55-latków ta liczba spada do 35%. Badanie wykazało także, że przeciętny Brytyjczyk posiada dwa konta mailowe i sprawdza je od dwóch do trzech razy dziennie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)