Gmail: ulepszona funkcja wyszukiwania

Gmail: ulepszona funkcja wyszukiwania

Gmail: ulepszona funkcja wyszukiwania
03.04.2009 16:00, aktualizacja: 03.04.2009 17:16

Gmail od zawsze imponował ilością oraz jakością dodatkowych funkcji dostępnych dla swoich użytkowników. Wczoraj, ta wiodąca usługa Google, znów została ulepszona. Zmiany dotyczą autouzupełniania podczas wpisywania określonego terminu do wyszukiwarki czy też możliwości wyszukiwania e-mail po cechach szczególnych ( np. załącznikach ).

Warto przypomnieć, że Gmail już od dawna oferował funkcję autouzupełniania. Jednak do tej pory dostępna ona była jedynie podczas tworzenia nowej wiadomości. Teraz funkcja ta została ulepszona i dostępna jest w wyszukiwarce znajdującej się w panelu głównym poczty. Dzięki temu użytkownicy mogą dużo sprawniej i szybciej wyszukiwać wiadomości od poszczególnych osób.

Co więcej, po wpisaniu np. nazwiska danej osoby istnieje możliwość dodania następnego słowa kluczowego ( np. "dokument" - dzięki temu Gmail znajdzie nasze wszystkie e-maile wymienione z danym kontaktem w których znalazł się załączony dokument ).

Co prawda, już wcześniej istniała taka teoretyczna możliwość jednak wymagało to wpisania adresu e-mail kontaktu i nazwy poszukiwanego pliku. W praktyce funkcja ta okazywała się często mało przydatna. Teraz ma to ulec zmianie.

Aby korzystać z nowej funkcji należy ją uaktywnić w ustawieniach konta ( w zakładce "Labolatorium" ).

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)