GMail Drive Shell Extension 1.0.16 - przekształć pocztę GMail w dysk

GMail Drive Shell Extension 1.0.16 - przekształć pocztę GMail w dysk
Źródło zdjęć: © IDG.pl

04.06.2010 14:30, aktual.: 07.06.2010 09:34

Wirtualny dysk ma tę przewagę nad tradycyjnym, że umożliwia dostęp do danych z każdego komputera na świecie. GMail Drive Shell Extension przekształca pocztę GMail w internetowy nośnik danych.

Cena: bezpłatny
Informacje: www.viksoe.dk/code/gmail.htm

GMail Drive Shell Extension to program rozszerzający możliwości poczty GMail. Za jego pomocą można utworzyć wirtualny system plików i przekształcić miejsce na serwerze pocztowym Google w dodatkowy dysk internetowy. Dostęp do plików i katalogów w nim umieszczonych jest taki sam, jakby zapisane były ona na dysku lokalnym. Dane można przenosić, organizować w foldery, kasować czy sprawdzać ich rozmiar. Pojemność GMaila gwarantuje, że w ten sposób przechowasz naprawdę sporą ilość danych i będziesz miał do nich dostęp z każdego komputera podłączonego do Internetu.

Obraz
© GMail Drive Shell Extension 1.0.1. (fot. IDG.pl)

Dodatkowy dysk widoczny jest w systemowym Eksploratorze i można go obsługiwać metodą przeciągania. Ma jednak swoje ograniczenia. Umieszczanie plików w wirtualnym dysku polega na automatycznym generowaniu wiadomości z załącznikami przesyłanych do serwera pocztowego i umieszczeniu ich w skrzynce odbiorczej. W związku z tym maksymalna wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 2. megabajtów. GMail Drive Shell Extension nie korzysta również ze wszystkich bezpiecznych protokołów podczas wysyłki a maksymalna liczba znaków w nazwie pliku nie może być większa niż 40.
Program nie ma własnego interfejsu. Funkcjonuje jako rozszerzenia powłoki systemowej i korzysta z Eksploratora Windows. Instalator aplikacji dostępny jest w angielskiej wersji językowej. GMail Drive Shell Extension to wczesna wersja dlatego może powodować błędy. Dla przykładu niepokojące komunikaty wyświetlane są podczas instalacji na 6. bitowej wersji Windows 7.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)