Gmail ulubioną pocztą terrorystów

Gmail ulubioną pocztą terrorystów
Źródło zdjęć: © chip.pl

16.09.2013 14:30, aktual.: 16.09.2013 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wraz z innymi gigantami internetu walczy o prawo do odtajnienia informacji na temat internautów, jakie są przekazywane amerykańskiej „bezpiece”. Tymczasem, jak twierdzi Michael Hayden, były szef CIA i NSA, Gmail to najchętniej wykorzystywana przez terrorystów poczta internetowa.

– _ Gmail jest preferowaną przez terrorystów usługą internetową _ – stwierdził były szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), a także Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA). – _ Google raczej nie chwali się tym w reklamach, ale Gmail jest darmowy i wszechobecny, więc to naturalna kolej rzeczy _ –. dodał.

Hayden wziął też w obronę kontrowersyjny program PRISM, który ma na celu zbieranie poufnych danych na temat internatów, bez ich wiedzy i zgody. Uważa on, że skoro rząd Stanów Zjednoczonych jest odpowiedzialny za stworzenie internetu, to ma on prawo i powód by go monitorować. – _ Zbudowaliśmy go, jest amerykański _ –. twierdzi.

Prawdę powiedziawszy, nie widzimy żadnego sensu w deklaracjach Haydena. Gmail jest wykorzystywany przez terrorystów, bo to dobra i darmowa usługa. Nie rozumiemy też co ma wspólnego podsłuchiwanie obywateli z genezą internetu. Ale może ta argumentacja przekonuje kogoś z was...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Opłata audiowizualna. Zapłaci każdy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)