GeForce GTX 295 - nowy lider wydajności w Rankingu kart graficznych PC World

GeForce GTX 295 - nowy lider wydajności w Rankingu kart graficznych PC World

GeForce GTX 295 - nowy lider wydajności w Rankingu kart graficznych PC World
10.01.2009 20:01, aktualizacja: 12.01.2009 09:11

Do naszego nieustającego Rankingu kart graficznych trafił najnowszy model NVIDII GeForce GTX 295. Ten topowy model wyposażono w dwa procesory serii GT200 ( montowane na kartach GeForce GTX 260/280 ).

Karta jest więc tzw. kanapką, z tym, że sztuka połączenia dwóch kart w jednym udała się NVIDII naprawdę dobrze. Zastosowany układ chłodzenia pracuje stosunkowo cicho ( ciszej niż np. w jednoprocesorowych Radeonach HD 4870 ze standardowymi układami chłodzenia ). Karta wtargnęła na pierwsze miejsce w kategorii Wydajność ( łatwo sprawdzicie kolejność w rankingu przyciskając nazwy parametrów w tabeli, tym samym sortując ranking ).

Obraz
© nVidia GTX 295 (fot. IDG)

Jako, że jest to de facto konfiguracja SLI, wydajność karty jest mocno zależna od profili SLI do określonych gier, które zaszyte są w sterownikach. Spośród testowanych gier tylko Unreal Tournament 3 wskazywał, że profile SLI nie zostały dla niego odpowiednio przygotowane. W innych grach karta pokazała swoje możliwości deklasując dotychczasowych liderów rankingu. Testowany model to karta wzorcowa przygotowana przez NVIDIĘ. Wkrótce do Rankingu trafią modele oferowane przez poszczególnych producentów, lecz w praktyce większość z nich będzie różniła się od testowanego produktu tylko naklejką na radiatorze i pakietem dołączonego oprogramowania. Już niedługo do wyników testów karty dodamy także jej pełną recenzję. Parametry oraz wyniki testów kart łatwo sprawdzicie dzięki funkcji Porównaj.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)