Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465

Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465

Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465
Źródło zdjęć: © Nvidia
31.05.2010 13:00, aktualizacja: 31.05.2010 13:29

NVIDIA wprowadziła na rynek najnowszy produkt z rodziny procesorów graficznych (GPU) Fermi, GeForce GTX 465, wyznaczając nowy poziom wydajności DirectX11 dla segmentu cenowego poniżej 299 USD

Procesor graficzny GeForce GTX 465 obsługuje zaawansowane funkcje związane z grami, z których wiele dostępnych jest tylko na kartach NVIDIA, w tym: • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision.
• Jedenaście razy więcej jednostek teselacyjnych w stosunku do odpowiedniego produktu konkurencji, co pozwala twórcom gier tworzyć znacznie bardziej realistyczne środowiska.
• Szybki antyaliasing 32x wygładzający krawędzie obiektów.
• Obsługę Blu-ray 3D z dekodowaniem GPU podczas odtwarzania filmów 3D oraz zawartości 3D przez Internet.
• Technologię NVIDIA PhysX zapewniającą realizm dzięki dynamicznemu, interaktywnemu otoczeniu w grach.
•. Kolejną generację architektury CUDA, leżącą u podstaw większości otwartych platform obliczeniowych na świecie, z pełnym wsparciem języka programowania oraz API, takich jak CUDA C/C++, DirectCompute, OpenCL, Java, Pyton czy Fortran, w celu jak największej zgodności z programami wykorzystującymi akcelerację GPU, w tym Internet Explorer 9, Folding@home i innych.

Obraz
© (fot. Nvidia)

GeForce GTX 465 jest dostępny u wiodących dostawców kart, takich jak ASUS, EVGA, Galaxy, MSI, Palit, PNY, Zotac i innych. Cena kart graficznych opartych o nowy procesor graficznego w Poslce będzie wahała się miedzy 1100 a 1200zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)