FoxToPhone przesyła URL-e z Firefoksa do telefonów

FoxToPhone przesyła URL‑e z Firefoksa do telefonów

FoxToPhone przesyła URL-e z Firefoksa do telefonów
Źródło zdjęć: © heise-online
18.08.2010 16:30

Rozszerzenie FoxToPhone, znane wcześniej jako SendToPhone, pozwala użytkownikom Firefoksa przesłać adres przeglądanej strony internetowej do urządzenia działającego pod kontrolą Androida

Użytkownicy mogą także przesłać dowolny odnośnik ze strony (obrazek, czy adres URL) do urządzenia przenośnego używając opcji w menu kontekstowym pojawiającym się po kliknięciu prawym przyciskiem myszki. Dodatkowo istnieje możliwość przesłania do schowka telefonu zaznaczonego fragmentu tekstu wprost z witryny.

Obraz
© FoxToPhone pozwala użytkownikom przesyłać obrazki i odnośniki z Firefox wprost do urządzenia z Androidem (fot. heise-online)

Dodatek dla Firefoksa wykorzystuje sponsorowaną przez Google'a i dystrybuowaną na licencji Apache aplikację dla Androida Chrome to Phone. Pozwala ona poza przesyłaniem odnośników i tekstu wysyłać także specjalne odsyłacze, takie jak market://, sms:// i tel:// bezpośrednio do urządzeń z Androidem, gdzie są przetwarzane przez odpowiednią aplikację. Rozszerzenie Chrome to Phone wymaga systemu Android 2.2 oraz aktywnego konta Google do przesyłania danych, gdyż w tym procesie pośredniczy usługa chmurowa C2DM (Cloud to Device Messaging).

Rozszerzenie FoxToPhone współdziała z przeglądarką Firefox 3.0 lub nowszą i można je pobrać ze stron Mozilli z dodatkami. Bezpłatną aplikację Chrome to Phone znajdziemy natomiast w sklepie internetowym Android Market.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)