Chrome pokonał Firefoksa!

Chrome pokonał Firefoksa!

Chrome pokonał Firefoksa!
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC
02.12.2011 12:37, aktualizacja: 02.12.2011 12:51

Od dawien dawna najpopularniejszą przeglądarką jest Internet Explorer, a drugą z kolei Firefox. Jednak w tym miesiącu układ sił się zmienia. Chrome to teraz 25,69 procent rynku światowego, a Firefox 25,23 procent. Internet Explorer to wciąż miażdżące 40,63 procent.

Chrome wyprzedza Firefoksa dosłownie o włos. Tym niemniej to i tak wspaniała wiadomość dla Google’a. W przeciągu roku udział rynkowy tej przeglądarki wzrósł aż o 10,8 procent! Na Chrome’a przesiadają się głównie użytkownicy Firefoksa i Internet Explorera (Firefox stracił 5,5 procent na rzecz Chrome’a, a Internet Explorer 6,3 procent).

Chrome, po pokonaniu Firefoksa, ma teraz już tylko jednego konkurenta do pokonania. Bitwa między Microsoftem a Google’em może być…. fascynująca.

Warto uczciwie zaznaczyć, że pomiary innych firm są nieco mniej optymistyczne dla Google’a. Net Applications twierdzi, że Firefox ma 22,1. procent rynku, a Chrome 18,18 procent. Wszyscy są jednak zgodni: przeglądarka Google’a w niesamowitym tempie zyskuje popularność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "90 procent internautów nie wie do czego służy CTRL + F"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)