Firefox dla Androida z obsługą H.264, AAC oraz MP3

Firefox dla Androida z obsługą H.264, AAC oraz MP3

Firefox dla Androida z obsługą H.264, AAC oraz MP3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.04.2013 12:30

Wczoraj pisaliśmy o przeglądarce Mozilla Firefox dla komputerów PC i systemów Windows, Mac OS X oraz Linux.

Wraz z debiutem nowej wersji przeglądarki, w sieci pojawiła się też nowa wersja przeznaczona dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Co nowego? Podobnie jak w wersji dla PC –. dodano nowy tryb przeglądania prywatnego. Od teraz aplikacja może wyświetlać jednocześnie strony w trybie normalnym, jak i w prywatnym. Dotąd możliwe było uruchomienie tylko jednego z nich.

Użytkownicy starszych wersji systemu Android –. Gingerbread oraz Honeycomb – powinni ucieszyć się z obsługi H.264, AAC oraz MP3. Te trzy popularne formaty plików mogą być odtwarzane bezpośrednio w przeglądarce.

Poprawiono również ekran startowy "Top Sites", czyli miniaturki stron ładujące się po starcie przeglądarki. Dotąd były ładowane automatycznie. Teraz można nimi zarządzać ręcznie.

Ponadto nowy Firefox naprawia błędy bezpieczeństwa, o czym możecie przeczytać tutaj. Usunięto też przycisk "Wyjście" w urządzeniach z Androidem 4.0 i nowszym. Teraz pracę przeglądarki kończymy przyciskiem "Home" lub "Wstecz". Warto wspomnieć o obniżonych wymaganiach sprzętowych –. nowy Firefox wymaga już tylko 384 MB pamięci RAM.

Firefox 20 dla Androida można pobrać z oficjalnej strony Mozilli. Informacje o wszystkich zmianach znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)