Masz Androida? To możesz wypróbować Firefox OS

Masz Androida? To możesz wypróbować Firefox OS

Masz Androida? To możesz wypróbować Firefox OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.11.2015 12:53, aktualizacja: 13.11.2015 13:45

Do tej pory chcąc sprawdzić jak działa Firefox OS w akcji konieczny był zakup specjalnego smartfona z zainstalowanym już systemem lub też samodzielna zabawa w rootowanie urządzenia. Od dzisiaj można to zrobić znacznie łatwiej.

Mozilla wypuściła właśnie wersję preview swojego mobilnego systemu operacyjnego dostępną w aplikacji. Oczywiście taki rodzaj dystrybucji ma swoje ograniczenia i tak naprawdę działa bardziej jak launcher niż osobny system, ale daje przynajmniej pojęcie o tym, jak Firefox OS 2.5 wygląda. Oprócz wizualnej zmiany twórcy dorzucili też własny terminarz i przeglądarkę internetową z kilkoma rozszerzeniami.

Gdzie jest haczyk? Ponieważ jest to tylko nakładka, a nie pełnowartościowy OS musimy liczyć się z tym, że nie zawsze wszystko będzie działało poprawnie. Twórcy ostrzegają chociażby przed błędami w przypadku używania przycisku "wstecz", którego w telefonach z Firefox OS nie ma. Ale pamiętajmy, że aplikacja ma służyć testom - jeśli komuś nie będzie ona odpowiadała, może szybko ją odinstalować i cieszyć się z powrotem Androidem.

Firefox OS w wersji Developer Preview pobierzecie z tego linku, a więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Mozilli.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Betamax ostatecznie przegrał z VHS-em?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)