Filemedic - polski antywirus chce podbić świat

Filemedic - polski antywirus chce podbić świat
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

04.05.2012 12:48, aktual.: 04.05.2012 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autorami programu są osoby zaangażowane niegdyś w tworzenie innego oprogramowania antywirusowego z nad Wisły - mks_vir.

Autorami programu są osoby zaangażowane niegdyś w tworzenie innego oprogramowania antywirusowego znad Wisły - **mks_vir, a zupełnie nowym produktem.

Kolejny antywirus firmowany nazwiskiem Sell

Większościowym udziałowcem powstałej spółki jest Piotr Nowak - właściciel NetArt (m.in. nazwa.pl). Pracami międzynarodowego zespołu programistów przewodzi Mateusz Sell, syn Marka Sella, założyciela dawnego MKS. Kody źródłowe FileMedic zostały napisane od początku. Wersję beta programu możecie pobrać z naszego serwisu, klikając przycisk poniżej.

Obraz
© Marek Sell - twórca pierwszego polskiego antywirusa mks_vir (fot. Materiały prasowe)

Założenia FileMedic są dość oczywiste: program ma być prosty w obsłudze, skuteczny, mało obciążający system i stosunkowo niewielki. Jak będzie w praktyce, przekonamy się już niebawem, choć dostępna wersja beta daje już pewną namiastkę tego, czego możemy się spodziewać. Projekt FileMedic pochłonął już kilka milionów złotych, kilka kolejnych zostanie wkrótce zainwestowanych w technologiczną spółkę.

Walka na wymagającym rynku

Pieniądze to jednak nie wszystko. Rynek oprogramowania antywirusowego wydaje się nasycony. Wybierać możemy spośród kilkunastu wiodących produktów, z których każdy oferuje podobną funkcjonalność i skuteczność. Co więcej, najwięksi producenci, jak Kaspersky Lab czy Symantec nastawieni są mocno na rynek biznesowy, któremu poza oprogramowaniem oferują szereg usług dodatkowych, z konsultacjami i szkoleniami włącznie. Niektórzy prowadzą nawet zajęcia edukacyjne w szkołach, by zwiększać świadomość dzieci dotyczącą bezpiecznego korzystania z komputera, przy okazji zwiększając rozpoznawalność marki wśród przyszłych potencjalnych klientów.

Jeśli polski produkt nie zaoferuje jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania w postaci bardzo szybkiego silnika, niezrównanej wykrywalności i bardzo obszernego pakietu usług dodatkowych, grozi mu pozostanie na zawsze w tyle za konkurencją. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych niezależnych testów, które sprawdzą skuteczność FileMedic i z pewnością będziemy śledzić poczynania polskiej firmy na tym wysoce konkurencyjnym rynku.

GB/SW/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)