Antywirus o "zbiorowej inteligencji"

Antywirus o "zbiorowej inteligencji"

15.10.2007 15:19, aktual.: 15.10.2007 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NanoScan oraz TotalScan - bezpłatne skanery online firmy Panda
Security wykrywają już ponad 2 miliony odmian złośliwego kodu – to o
milion więcej niż trzy miesiące temu.

„Zbiorowa inteligencja” to antidotum na nowe zagrożenia. Możliwości wykrywania NanoScan oraz TotalScan to zasługa „zbiorowej inteligencji”. Działanie tego samouczącego się systemu polega na zbieraniu od społeczności internetowej informacji o złośliwym oprogramowaniu i automatycznym ich przetwarzaniu w centrach danych Panda Security. Zgromadzone dane są ze sobą zestawiane, co pozwala jeszcze zwiększyć skuteczność wykrywania, a tym samym poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto zastosowanie inteligentnych Technologii TruPrevent pozwala wykrywać nieznane i nieskatalogowane jeszcze złośliwe oprogramowanie.

Bezpłatne skanery NanoScan oraz TotalScan są szczególnie przydatne dla osób, które potrzebują niezależnej ekspertyzy na temat bezpieczeństwa ich komputera i które korzystają np. z bankowości internetowej czy robią zakupy w sieci. Narzędzia te wykrywają bowiem nawet te zagrożenia, które zdołały przedostać się przez zainstalowane na komputerach klasyczne systemy zabezpieczeń. Obydwa rozwiązania są zgodne z przeglądarkami Internet Explorer oraz Firefox.
* Przeskanuj komputer!*
Każdy, kto chciałby sprawdzić, czy jego komputer jest bezpieczny, może skorzystać z bezpłatnych skanerów firmy Panda Security: NanoScan oraz TotalScan dostępne są na witrynie Infected or Not

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także