Antywirus dla Maka

Antywirus dla Maka
Źródło zdjęć: © IDG

02.07.2008 13:00, aktual.: 02.07.2008 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W reakcji na coraz częściej odnotowywane przypadki wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania dla Mac OS X firma PC Tools przygotowała aplikację antywirusową dla tego systemu.

Aplikacja może skanować dysk twardy komputera w poszukiwaniu wirusów, dostępna jest ochrona w czasie rzeczywistym, opcje kwarantanny oraz automatyczne aktualizacje definicji wirusów. Twórcy programu stworzyli też listę zagrożeń - http://www.iantivirus.com/threats, jakie czyhają na użytkowników systemów Apple w Internecie. W bazie znajduje się 7. rekordów, na które składa się złośliwe oprogramowanie stworzone wyłącznie dla tej platformy systemowej wykryte tylko w tym roku.

Obraz

iAntiVirus dostępny jest obecnie w fazie beta, i jako taki, jest darmowy ( program można pobrać ze strony producenta, instalator zajmuje niewiele ponad 4,6 MB ). Przewidziana jest także opcja subskrypcji oprogramowania - minimalny koszt wynosi w takim wypadku 29,95 dolarów. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu Mac OS X 10.5 i nowszych, zainstalowanych na Maku z procesorem Intela.

Więcej informacji: iAntiVirus - http://www.iantivirus.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także