Emocjonująca potyczka mistrzów programowania ruszyła

Emocjonująca potyczka mistrzów programowania ruszyła

Emocjonująca potyczka mistrzów programowania ruszyła
Źródło zdjęć: © potyczkialgorytmiczne.pl
09.05.2011 13:54, aktualizacja: 09.05.2011 14:06

Czołówka polskich programistów, setki profesjonalistów, amatorów i zdolnych zapaleńców zmierzą się z najtrudniejszymi problemami algorytmicznymi w jednych z najbardziej emocjonujących zawodów dla informatyków - Potyczkach Algorytmicznych 2011. Siódma edycja tego prestiżowego konkursu i walka o kultowe koszulki Potyczek rozpoczyna się już 9 maja.

- Uczestnicy, najzdolniejsi programiści zawodowi i amatorzy, w kolejnych rundach dzień po dniu rozwiązują coraz trudniejsze zadania programistyczne. Dwudziestu zawodników, którzy zdobędą największą liczbę punktów, wchodzi do rundy finałowej - mówi jeden z organizatorów konkursu, prof. Krzysztof Diks, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. - Tam finaliści zawalczą o tytuł Algorytmistrza Roku 2011. Będzie to bardzo zacięta walka, bo do finałów trafia światowa czołówka najzdolniejszych polskich informatyków. Prawdziwe święto informatyków i szlachetna rywalizacja na pomysły algorytmiczne i programistyczne umiejętności.

Obraz
© (fot. potyczkialgorytmiczne.pl)

Po rundach wstępnych przyjdzie pora na finały. Tegoroczne odbędą się 1. czerwca, po raz pierwszy w historii zawodów w Poznaniu. - Tu narodziła się sława poznańskiej szkoły matematycznej, stąd pochodzą kryptolodzy, którzy rozszyfrowali Enigmę. Podobnie jak poznański zespół matematyków, informatyków i ekonomistów, który zbudował pierwszy na świecie automatyczny optymalizator wydatków na komórkę - killbill, partner merytoryczny zawodów - wyjaśnia prof. Diks. Organizatorem zawodów jest także spółka ADB Polska.

Organizatorzy konkursu przygotowują emocjonującą rywalizację oraz atrakcyjne nagrody. Rejestracja zawodników już się rozpoczęła. Śmiałkowie, którzy chcą zmierzyć się z najlepszymi programistami, mogą zgłaszać się pod adresem: http://potyczki.mimuw.edu.pl oraz http://www.potyczkialgorytmiczne.pl. Rozwiązania zadań w poszczególnych rundach uczestnicy dostarczają w językach Java, C, C++ lub Pascal.

- Warto przystąpić do walki o kultowe koszulki Potyczek - zachęca prof. Krzysztof Diks. -Poza tym, pierwsza trójka otrzyma atrakcyjne nagrody, a wszyscy finaliści - upominki.

Terminarz konkursu:

Rejestracja i runda próbna - już trwają
9-16 maja - 6 rund rozgrywanych przez stronę konkursu
17-18 czerwca - finał w Poznaniu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)