48h maraton programowania

48h maraton programowania19.08.2011 11:41
48h maraton programowania
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Zadanie: w 48 godzin napisać program komputerowy. W jednym pomieszczeniu. Bez wychodzenia do domu. Nawet w nocy.

W dniach 27-2. sierpnia (ostatni weekend wakacji) odbędzie się międzynarodowy maraton programowania. Weźmie w nim udział ponad 320 czteroosobowych drużyn z całego świata. Przez 2 dni – 48 godzin i ani minuty dłużej – programiści, w tym Polacy, będą pracować nad stworzeniem w pełni działającej gry lub aplikacji w nowoczesnej technologii programowania zwanej node.js - języku JavaScript interpretowanym po stronie serwera.

W siedzibie Gadu-Gadu, w której na co dzień programuje się nowe wersje komunikatora, programiści zasiądą w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie sali konferencyjnej. Drzwi są otwarte dla specjalistów spoza GG Team –. liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.

Dla śmiałków, którzy staną w szranki z programistami z innych państw, GG przygotowało nocleg w swojej siedzibie, bezpłatne wyżywienie i wsparcie techniczno-organizacyjne.

Przez cały weekend będzie można podglądać programistów przez kamerę. Widok z kamery internetowej będzie dostępny na stronie: http://www.gadu-gadu.pl/maraton48. Wszyscy zainteresowani, kibice, rodziny i znajomi będą mogli rozmawiać z uczestnikami wydarzenia przez specjalny nr Gadu-Gadu: GG 10. Programiści pracować, jeść i spać będą w siedzibie GG.

Organizatorem wydarzenia jest kalifornijska firma Joyent, fundatorami nagród najwięksi gracze światowego Internetu jak GitHub czy Heroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)