48h maraton programowania

48h maraton programowania
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.08.2011 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zadanie: w 48 godzin napisać program komputerowy. W jednym pomieszczeniu. Bez wychodzenia do domu. Nawet w nocy.

W dniach 27-2. sierpnia (ostatni weekend wakacji) odbędzie się międzynarodowy maraton programowania. Weźmie w nim udział ponad 320 czteroosobowych drużyn z całego świata. Przez 2 dni – 48 godzin i ani minuty dłużej – programiści, w tym Polacy, będą pracować nad stworzeniem w pełni działającej gry lub aplikacji w nowoczesnej technologii programowania zwanej node.js - języku JavaScript interpretowanym po stronie serwera.

W siedzibie Gadu-Gadu, w której na co dzień programuje się nowe wersje komunikatora, programiści zasiądą w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie sali konferencyjnej. Drzwi są otwarte dla specjalistów spoza GG Team –. liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.

Dla śmiałków, którzy staną w szranki z programistami z innych państw, GG przygotowało nocleg w swojej siedzibie, bezpłatne wyżywienie i wsparcie techniczno-organizacyjne.

Przez cały weekend będzie można podglądać programistów przez kamerę. Widok z kamery internetowej będzie dostępny na stronie: http://www.gadu-gadu.pl/maraton48. Wszyscy zainteresowani, kibice, rodziny i znajomi będą mogli rozmawiać z uczestnikami wydarzenia przez specjalny nr Gadu-Gadu: GG 10. Programiści pracować, jeść i spać będą w siedzibie GG.

Organizatorem wydarzenia jest kalifornijska firma Joyent, fundatorami nagród najwięksi gracze światowego Internetu jak GitHub czy Heroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)