Dwa nowe Canony klasy superzoom PowerShot SX500 IS i SX160 IS

Dwa nowe Canony klasy superzoom PowerShot SX500 IS i SX160 IS

Dwa nowe Canony klasy superzoom PowerShot SX500 IS i SX160 IS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2012 16:09, aktualizacja: 10.12.2012 16:09

Canon rozszerza serię aparatów kompaktowych klasy superzoom o dwa nowe modele - PowerShot SX500 IS oraz PowerShot SX160 IS. Pierwszy z nich, to według producenta najmniejszy na świecie aparat fotograficzny z 30-krotnym zoomem optycznym. Z kolei PowerShot SX160 IS to prosty aparat wyposażony w obiekty z 16-krotnym zoomem optycznym.

Oba aparaty wyposażono w układ optycznej stabilizacji obrazu, możliwość nagrywania filmów wideo w jakości HD, a także liczne tryby automatyczne wyręczające użytkownika, w tym tryb Smart Auto, który automatycznie dobiera najbardziej optymalne ustawienia aparatu do panujących warunków. Funkcja ta odpowiada za inteligentny dobór odpowiednich ustawień spośród 3. zdefiniowanych scen.

PowerShot SX50. IS jest wyposażony w 24mm szerokokątny obiektyw z 30-krotnym zoomem, który współpracuje z matrycą o rozdzielczości 16 Mpx. W modelu SX160 IS użyto 28mm szerokokątny obiektyw z 16-krotnym zoomem optycznym i identyczną matrycę jak u poprzednika. Oba urządzenia umożliwiają cyfrowe podwojenie zoomu do wartości odopwiedni 60x i 32x. Pierwszy model został także wyposażony w funkcję Zoom Framing Assist, która ułatwia kadrowanie przy maksymalnym zbliżeniu. Za przetwarzanie obrazu odpowiada znany z aparatów Canon procesor Digic 4.

Obraz
© Canon PowerShot SX160 IS (fot. Materiały prasowe)

Oba aparatu umożliwiają także pracę w pełnym trybie manualnym, który pozwala kontrolować czas otwarcia migawki i wartość przysłony. Do dyspozycji użytkownik dostaje też sześć trybów kreatywnych, w tym np. tryb "rybie oko".

Oba modele wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3.0”), na którym można wywołać dedykowany moduł wskazówek i podpowiedzi, które stanowią prosty przewodnik po głównych ustawieniach i trybach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)