Kolejne, nowe aparaty Canon: PowerShot SX260 HS i SX240HS

Kolejne, nowe aparaty Canon: PowerShot SX260 HS i SX240HS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.02.2012 12:15, aktual.: 09.02.2012 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon przedstawił dwa nowe, wszechstronne aparaty z serii PowerShot SX – PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS. Oba modele wyposażono w 20–krotny zoom optyczny i zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu. Aparaty umożliwiają także rejestrację nagrań wideo w jakości HD.

PowerShot SX26. HS jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych, natomiast PowerShot SX240 HS występujący w trzech odcieniach obudowy. Za przetwarzanie obrazu odpowiada dobrze już znany procesor DIGIC 5, wspomagany inteligentnym stabilizatorem obrazu (Intelligent IS). PowerShot SX260 HS został wyposażony również w odbiornik GPS.

Oba aparaty zostały wyposażone w szerokokątny 2. mm obiektyw z 20-krotnym zbliżeniem optycznym i czterostopniową optyczną Stabilizacją Obrazu (IS). Nowa technologia ZoomPlus, poprzez wykorzystanie mocy procesora DIGIC 5 i wysokiej rozdzielczości, zwiększa zasięg zoomu do 39 razy i zwiększa poziom odwzorowania detali.

Dzięki możliwości identyfikacji sceny i obiektu, które użytkownik zamierza uchwycić, aparat dobiera najodpowiedniejsze ustawienia stabilizatora orazu obrazu spośród 7 trybów.

HS System, który łączy procesory DIGIC 5 z matrycą czułości CMOS 12.1 MP, został wzmocniony w celu uzyskania obrazów pozbawionych szumów, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Szumy zostaną zredukowane aż do 75. w porównaniu z poprzednimi modelami, bez potrzeby użycia flesza czy statywu.

Tryb Smart Auto opracowany przez Canona wykrywa do 5. różnych scen, aby dostosować najbardziej odpowiednie ustawienia parametrów rejestracji obrazu. Technologia wielkoobszarowego balansu bieli identyfikuje różne źródła światła i koryguje nieestetyczne cienie, aby uzyskać naturalne rezultaty.

Dzięki nowemu trybowi Identyfikacji Twarzy (Face ID), przyjaciele i rodzina będą zawsze wychodzić doskonale na zdjęciach, nawet kiedy znajdą się w dużej grupie lub na brzegu kadru. Wystarczy skorzystać z możliwości rejestracji do 1. twarzy w pamięci aparatu, biorąc pod uwagę również datę urodzenia, aby wykorzystać nowe funkcje dodane do funkcji Smart Auto. Na przykład, kiedy fotografujemy śpiące dziecko, aparat wyłączy flesz i dźwięk, aby nie zakłócić jego snu i zastosuje specjalne ustawienia ekspozycji, dzięki czemu uzyska się rezultat podobny do jasnego efektu portretu „high-key” preferowanego przez profesjonalnych fotografów.

W przypadku dziecka powyżej dwóch lat, które bawi się na zewnątrz, aparat będzie w stanie z góry przewidzieć kolejne etapy ruchu i aktywuje tryb Servo AF, aby zapewnić ostrość. Następnie wykona serię krótkich ujęć z dużą prędkością, co zwiększy szansę uchwycenia idealnego momentu. Funkcja Face ID pozwoli także oznaczyć twoje fotografie imionami osób, umożliwiając o wiele szybsze przeglądanie biblioteki, zarówno na aparacie, jak i przy użyciu komputera z dołączonym oprogramowaniem ImageBrowser EX.

Dla uzyskania maksimum elastyczności, PowerShot SX26. HS i PowerShot SX240 HS oferują możliwość pełnej kontroli manualnej. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać zmian w ISO, czasie otwarcia migawki i przesłony.

Obraz
© Canon PowerShot SX240 HS (fot. Materiały prasowe)

Kombinacja zastosowanej matrycy i procesora umożliwia wzmocnienie funkcji szybkiego fotografowania takich jak: zamrożenie szybkiej akcji, dzięki trybowi High-speed Burst HQ, wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości z prędkością do 10.3 klatek na sekundę lub spowolnienie tempa aż do 240fps za pomocą trybu Super Slow Motion Movie.

Alternatywnie, aby ułatwić fotografowanie w słabych warunkach oświetlenia tryb Handheld Night Scene łączy sekwencję szybkich ujęć w jeden obraz, co eliminuje rozmycie i wpływa na korzystną ekspozycję.

Za pomocą wbudowanego modułu GPS w modelu PowerShot SX26. HS, oferuje aktualizację położenia aparatu w regularnych odstępach czasu, a także ponad 48 godzin śledzenia przy jednym ładowaniu. Używając załączonego oprogramowania Map Utility można prześledzić swoją podróż na Google Maps i dzielić się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie za pomocą aplikacji takiej jak Google Earth. Odpowiednie dane geograficzne zapisywane są także do każdego zdjęcia.

W aparatach zastosowano jasny wyświetlacz PureColor II G LCD o przekątnej 7.5 cm (3 cale) z około 460.0. punktami rozdzielczości i warstwą hartowanego szkła.

PowerShot SX260 HS – specyfikacja techniczna:
• 20-krotny zoom, szerokokątny obiektyw o przekątnej 2. mm, kompaktowy korpus
• HS System: 12.1 MP CMOS i DIGIC 5 • GPS
• Intelligent IS
• Filmy w jakości Full HD
• Wyświetlacz PuerColor II G LCD o przekątnej 7.5 cm (3 cale)
• Smart Auto (58 scen), Face ID
• Tryby Manual, Av i Tv
• Tryb serii szybkich zdjęć
• Opcjonalna obudowa wodoodporna umożliwiająca wykonywanie zdjęć do głębokości 40m

PowerShot SX240 HS – specyfikacja techniczna:
• 20–krotny zoom, szerokokątny obiektyw o przekątnej 25 mm, kompaktowy korpus
• HS System: 12.1 MP CMOS i DIGIC 5
• Intelligent IS
• Filmy w jakości Full HD
• 7.5 cm (3.0") PureColor II G LCD
• Smart Auto (58 scen)
• Face ID
• Tryby Manual, Av i Tv
• Tryb serii szybkich zdjęć
• Opcjonalna obudowa wodoodporna umożliwiająca wykonywanie zdjęć do głębokości 40m

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)