Długie Rozmowy chcą kupić eTel Polska

Długie Rozmowy chcą kupić eTel Polska

28.09.2007 15:35

Spółka telekomunikacyjna Długie Rozmowy SA startuje w przetargu na zakup firmy eTel Polska. Na początku października DR SA chce złożyć prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, aby przeprowadzić ofertę na przełomie roku.

_ Bierzemy udział w przetargu na zakup firmy eTel Polska. To jest atrakcyjny podmiot do przejęcia. Telekom Austria wystawił grupę firm z Centralnej Europy na sprzedaż. Oferty na kupno eTel Polska mają zostać złożone w przyszłym tygodniu. Sprzedaż jest zaplanowana do końca grudnia _ - powiedział PAP prezes DR SA Andrzej Bińkowski. _ Podpisaliśmy już list intencyjny w sprawie udziału w przetargu. Do 5 października złożymy ofertę. eTel Polska jest interesującą firmą komplementarną do naszej działalności. Ma mniej rozbudowaną sieć z TPSA, co powoduje, że dodatkowe synergie powstaną po jej przejęciu _.

Firma eTel Polska założona została w 2000 roku i należała do międzynarodowej grupy eTel Group. Pod koniec ubiegłego roku grupa sprzedała firmy eTel w Austrii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Niemczech spółce Telekom Austria AG.

eTel Polska oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm, obejmujące wysokiej klasy transmisję głosu wraz z usługami dodanymi, transmisję danych oraz usługi internetowe.

Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowy oparty jest na sprzedaży usług partnerom na rynku hurtowym oraz klientom na rynku usług detalicznych. Firma posiada 47 punktów styku z Telekomunikacją Polską.

Przychody DR SA, która zatrudnia 52 osoby, wyniosły w 2006 roku ponad 84 mln zł, przy 4,7 mln zysku EBITDA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)