Czytniki linii papilarnych trafią do urządzeń z Androidem?

Czytniki linii papilarnych trafią do urządzeń z Androidem?

Czytniki linii papilarnych trafią do urządzeń z Androidem?
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
07.10.2013 14:30

Okazuje się, że Apple potrafi jeszcze jednak wyznaczyć standardy dla innych. Tym razem uwagę producentów zwrócił czytnik linii papilarnych iPhone 5S. FIDO Alliance, stowarzyszenie skupiające aktualnie 48 podmiotów zainteresowanych rozwojem systemów, które mogłyby zastąpić hasła (min. Google, LG czy PayPal) ogłosiło, że w ciągu najbliższego półrocza możemy spodziewać się pojawienia wielu urządzeń z Androidem wyposażonych w podobne czytniki.

Celem stowarzyszenia jest nie tylko popularyzacja zabezpieczeń biometrycznych (które, jak się okazuje, też można oszukać) ale przede wszystkim opracowanie powszechnych i otwartych standardów, które będą oferowały szeroki wybór wygodnych metod uwierzytelniania. Wprowadzenie urządzeń z Androidem wyposażonych w czytniki linii papilarnych jest tylko krokiem w tym kierunku.

Na razie nie wiadomo nic na temat wspomnianych wyżej gadżetów. Wiadomo natomiast, że FIDO Alliance pracuje nad własnym standardem zabezpieczeń biometrycznych, wykorzystujących czytniki linii papilarnych, który w założeniu mógłby być przyjęty przez wielu producentów. Prezydent FIDO Alliance, Michael Barrett, jest przekonany, że dzięki wsparciu potężnych sojuszników, stanie się to już niebawem. Barrett twierdzi, że w kierowanej przez niego organizacji znalazłoby się też miejsce dla Apple:

- _ Stoimy na stanowisku, iż jest możliwe, że Apple zdecyduje się zacząć korzystać z FIDO, choć prawdopodobnie stanie się to dopiero za kilka lat. _

Polecamy w serwisie Giznet.pl: WarCraft staje się rzeczywistością

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)