Czy Windows 7 zastąpi w końcu XP?

Czy Windows 7 zastąpi w końcu XP?

13.01.2009 13:31, aktual.: 13.01.2009 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ma nadzieję, że wprowadzenie na rynek Windows 7 zmieni sposób, w jaki klienci postrzegają systemy z tej rodziny. Dobrą opinię po Windows XP w poważnym stopniu nadszarpnęła Vista. Czy nowy produkt poprawi wizerunek Microsoftu? I czy ostatecznie przekona osoby wciąż korzystające z XP, że warto zainstalować następcę Visty?

Szybciej, łatwiej i w bardziej zorganizowany sposób. Te trzy cechy mają przekonać użytkowników XP do przesiadki na nowy Windows 7. Jednak jak pokazuje historia takie same zapewnienia składał Microsoft, gdy na rynek trafiała Vista. Czy to wystarczy, aby najbardziej zagorzali fani XP zmienili swoje wieloletnie przyzwyczajenia i sięgneli po nowy produkt Microsoftu?

Obraz
© (fot. IDG)

O tym, że wciąż istnieje spora grupa użytkowników, którzy nie mają zamiaru zamieniać Windows XP na Vistę, nie trzeba nikogo przekonywać. Równie pokaźną grupę stanowią osoby, dla których Vista nie jest systemem przejrzystym i łatwym w obsłudze. O tym, że jest to niemała grupa świadczą m.in. badania przeprowadzone przez firmę Net Applications. Według nich XP wciąż posiada 65% udział w rynku, natomiast z Visty korzysta zaledwie 21% internautów.

I o tym zdaje się pamiętać Microsoft, który robi wszystko, aby użytkownicy przesiedli się na Vistę, a w przyszłości również na "7". Jedną z takich akcji jest program, który ruszy od 1 lipca i umożliwi bezpłatny update Visty do "7" - http://www.idg.pl/news/332063/jak.zdobyc.windows.7.za.darmo.html.

Według Ala Gillena z firmy analitycznej IDC, Microsoftowi trudno będzie przekonać użytkowników XP do zmiany. Windows 7 to system, który w większości został oparty na Visie, zarówno pod względem wyglądu, jak i działania. W związku z tym można się spodziewać, że wystąpią w nim podobne problemy z kompatybilnością oprogramowania czy sterowników, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika. I póki użytkownicy nie będą mieli 100% pewności że ich ulubione programy będą działać na nowym systemie, dopóty nie porzucą oni XP.

Zobacz także:
Windows 7 - pobieraj kto żyw, limity tymczasowo zniesione - http://www.pcworld.pl/news/332834/windows.7.pobieraj.kto.zyw.limity.tymczasowo.zniesione.html
Windows 7 beta 1 już do pobrania. Co musisz wiedzieć przed instalacją? - http://www.pcworld.pl/news/332563/windows.7.beta.1.juz.do.pobrania.co.musisz.wiedziec.przed.instalacja.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)