“Blackra1n” – jailbreak dla iPhone OS 3.1.2

“Blackra1n” – jailbreak dla iPhone OS 3.1.2

“Blackra1n” – jailbreak dla iPhone OS 3.1.2
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
13.10.2009 13:02, aktualizacja: 13.10.2009 13:49

Geohot stworzył i udostępnił narzędzie “Blacra1n”, pozwalające na wprowadzenie w tryb Jailbreak urządzeń z zainstalowanym oprogramowaniem iPhone OS 3.1.2. Obsługuje ono Cydię oraz Icy i jest przeznaczone dla użytkowników korzystających z firmware’u w wersjach 3.1 oraz 3.1.2. “Blackra1n” jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z wyjątkiem iPoda touch 3G.

Teoretycznie istnieje możliwość Jailbreak’a tego modelu iPoda, ale operację trzeba powtarzać po każdym restarcie urządzenia.

Podczas przeprowadzania Jailbreak’a, “Blackra1n”. nie wykorzystuje ram-disk’a, co sprawia, że proces jest dużo szybszy i prostszy, niż w przypadku metod udostępnionych przez iPhone DevTeam. Geohot ostrzega jednak, że jego narzędzie nie służy do odblokowywania urządzeń i przypomina, że aktualizując oprogramowanie do wersji 3.1.2 urządzenie może zostać zablokowane.

Użytkownicy iPhone’a i iPoda touch z oprogramowaniem niższym niż 3.1 powinni poczekać na nową wersję Pwnage Tool od DevTeam’u, który powinien pojawić się już wkrótce.

“Blackra1n”. można pobrać ze strony blackra1n.com, a na poniższym filmiku można obejrzeć jak działa aplikacja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)