iPhone OS 3.0.1 udostępniony. "SMSowa dziura" załatana

iPhone OS 3.0.1 udostępniony. "SMSowa dziura" załatana
Źródło zdjęć: © IDG.pl

01.08.2009 11:00, aktual.: 03.08.2009 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple udostępniła nową wersję systemu iPhone OS. Nosi ona numer 3.0.1 i likwiduje lukę pozwalającą na przejęcie kontroli nad iPhonem za pomocą wiadomości SMS.

Na zakończonej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT - Black Hat 200. - dwaj hakerzy (Charlie Miller i Collin Mulliner) zademonstrowali sposób wykorzystania wiadomości SMS do przejęcia kontroli nad dowolnym telefonem iPhone.
O "SMSowej dziurze" w iPhone słyszeliśmy już na początku lipca, kiedy to hakerzy zaprezentowali na konferencji SyScan sposób by zawiesić oprogramowanie wskazanego urządzenia iPhone. Metoda polegała m.in. na wykorzystaniu dziury w zabezpieczeniach oprogramowania Apple i wysłaniu do telefonu wiadomości SMS, której odebranie automatycznie instalowało, a następnie uruchamiało złośliwy kod.

Obraz
© (fot. IDG)

Zgodnie z oczekiwaniami firma z Cupertino załatała wspomnianą lukę. Aby zabezpieczyć się przed SMSowymi atakami należy zainstalować pełny system iPhone OS w wersji 3.0.1. Można to zrobić poprzez podłączenie telefonu do komputera i kliknięciu w iTunes przycisku "Sprawdź aktualizacje".
Więcej informacji. - http://support.apple.com/kb/ht3754

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)