iPhone nie dla Nowego Jorku

iPhone nie dla Nowego Jorku

iPhone nie dla Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
30.12.2009 23:39, aktualizacja: 31.12.2009 09:33

Sieć AT&T wstrzymała internetową sprzedaż iPhone’ów dla mieszkańców metropolii Nowy Jork. Wszystko z powodu ogromnego ruchu sieciowego generowanego przez użytkowników tego smartfonu i problemach ze stabilnością sieci, jakie wynikają z tego powodu.

Sieć AT&T wstrzymała internetową sprzedaż iPhone’ów dla mieszkańców Nowego Jorku. Wszystko z powodu ogromnego ruchu sieciowego generowanego przez użytkowników tego smartfonu i problemach ze stabilnością sieci, jakie wynikają z tego powodu.

Już wcześniej niejednokrotnie pojawiały się informacje o tym, że telefony iPhone mogą być zagrożeniem dla stabilności sieci AT&T. Takie problemy występowały m.in. w Nowym Jorku i San Francisco. W związku z tym prezes sieci zapowiedział działania mające na celu zmianę takiej sytuacji.

Jednak niewiele osób spodziewało się, że lekarstwem na to będzie wstrzymanie sprzedaży internetowej smartfonu dla mieszkańców Nowego Jorku. Po wpisaniu w formularz zamówienia kodu pocztowego dla tego miasta, klienci informowani są, że telefon ten jest obecnie dla nich niedostępny.

W kilku wydanych już przez sieć AT&T komunikatach w tej sprawie możemy przeczytać m.in., że taka decyzja podyktowana była najpierw brakiem gotowości sieci w Nowym Jorku do obsługi tak dużego ruchu danych. Kolejna wersja mówiła o tym, że sprzedaż dla Nowego Jorku została wstrzymana z powodu licznych oszustw ze strony nabywców. Ostateczna wersja komunikatu sieci w tej sprawie mówi o tym, że jest to wynik "reorganizacji kanałów dystrybucji" - informuje serwis _ Mashable _.

Jedyną możliwością nabycia telefonu iPhone dla mieszkańców Nowego Jorku jest jego zakup w tradycyjnych kanałach dystrybucji, czyli w jednym ze sklepów operatora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)