Bezpieczeństwo jako obiekt badań - Akademia Kaspersky Lab

Bezpieczeństwo jako obiekt badań - Akademia Kaspersky Lab
Źródło zdjęć: © Kaspersky

16.11.2009 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky Lab Polska poinformował o uruchomieniu nowego projektu edukacyjnego: Akademii Kaspersky Lab.

Akademia Kaspersky Lab to program edukacyjny, skierowany nie tylko do uczniów gimnazjów i szkół średnich, ale także do studentów. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Członkami mogą być państwowe i prywatne uczelnie wyższe, ośrodki szkoleniowe oraz szkoły policealne i pomaturalne.

Cele projektu Akademia Kaspersky Lab
• Zapoznanie uczestników z najpopularniejszymi zagadnieniami w dziedzinie bezpieczeństwa danych i zagrożeń komputerowych;
• Podwyższenie kwalifikacji zawodowych wykładowców informatyki oraz umożliwienie wymiany doświadczenia zawodowego między uczestnikami;
• Zaopatrzenie szkolnictwa wyższego w oprogramowanie do ochrony danych;
• Pomoc dla najzdolniejszych studentów, interesujących się problematyką bezpieczeństwa danych.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymują dostęp do materiałów dydaktycznych, technicznych, szkoleniowych i marketingowych. Ponadto, na początku każdego roku akademickiego uczestnicy mogą skorzystać z materiałów dydaktycznych pomocnych przy przekazywaniu wiedzy o zagrożeniach internetowych oraz rozwiązaniach służących do walki z nimi. Materiały te są przystosowane do poziomu wiedzy słuchaczy i mogą być wykorzystane jako uzupełnienie podręczników.

„Uruchomiliśmy zaawansowany program edukacyjny, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i studentów”, mówi Sławomir Świech, specjalista ds. edukacji w Kaspersky Lab Polska. „Zależy nam, aby młodzież miała jak najszerszy dostęp do informacji i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT. Chcemy także zachęcić uczniów i studentów do aktywnego udziału i wymiany doświadczeń w dziedzinie IT.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)