Uwaga na maile "od" Kaspersky Lab

Uwaga na maile "od" Kaspersky Lab
Źródło zdjęć: © chip.pl

01.08.2014 10:46, aktual.: 01.08.2014 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się masowej wysyłki potencjalnie niebezpiecznych e-maili, w których atakujący podszywają się pod Kaspersky Lab Polska. Firma Kaspersky Lab Polska nie ma nic wspólnego z wysyłką tych wiadomościami.

Maile docierające do użytkowników mają temat: "Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!" i nakłaniają do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.

Wiadomości nie zawierają błędów ortograficznych i gramatycznych, co dość mocno wskazuje na polskie korzenie twórców ataku. Kaspersky w swoim oświadczeniu prasowym podkreśla, że nigdy nie wysyła wiadomości, nakłaniających do zainstalowania załączonej aplikacji.

Najnowsze informacje na ten temat są dostępne na stronie firmowej Kasperskiego pod adresem http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=2292. Tekst będzie aktualizowany o ewentualne informacje dodatkowe tuż po ich pojawieniu się.

Zalecamy użytkownikom, by nie klikali żadnych odnośników i nie uruchamiali załączników w wiadomościach podszywających się pod Kaspersky Lab Polska i innych e-mailach tego typu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Skea - kontroler do gier tylko dla kobiet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)