Bank umożliwi wpłacanie pieniędzy na konto przez telefon

Bank umożliwi wpłacanie pieniędzy na konto przez telefon

Bank umożliwi wpłacanie pieniędzy na konto przez telefon
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
10.08.2009 15:28, aktualizacja: 27.08.2009 16:40

USAA – prywatny bank i firma ubezpieczeniowa chce umożliwić swoim klientom natychmiastowe deponowanie czeków, zaraz po ich otrzymaniu. Bank jeszcze w tym tygodniu planuje uaktualnić swoją aplikację dla iPhone’a dodając funkcję depozytu

Klient będzie musiał tylko sfotografować obie strony czeku. Zdjęcia zostaną przesłane do centrali banku i przeanalizowane pod kątem autentyczności. Zakładając, że wszystko jest w porządku pieniądze trafiają na konto klienta, a ten nie musi się nawet pojawiać w banku. Co więcej, nie będzie on nawet musiał wysyłać oryginalnego czeku pocztą. Bank zadowoli się całkowicie jego fotografiami.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Mimo, że USAA do gigantów nie należy – pod względem wielkości plasuje się tuż poniżej 20 największych banków amerykańskich, to jednak nie można mu odmówić innowacyjności. Pierwowzorem systemu było umożliwienie klientom już trzy lata temu deponowania czeków za pomocą domowego skanera. Dla przeciętnego mieszkańca starego kontynentu możliowość taka może się wydawać mało przydatna. Jednak w przypadku USAA będzie to jeden z kluczowych systemów obsługi rzeszy klientów – większość której stanowi bowiem personel militarny rozsiany po najdalszych zakątkach świata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)