Asus chce sprzedać 5 mln Eee PC w 2008 roku

Asus chce sprzedać 5 mln Eee PC w 2008 roku

Asus chce sprzedać 5 mln Eee PC w 2008 roku
Źródło zdjęć: © Asus
29.11.2007 09:30, aktualizacja: 29.11.2007 10:33

Nowe komputery przenośne firmy Asus z serii Eee PC cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Popyt zaskoczył nawet producenta, który musiał zweryfikować swoje prognozy co do liczby sprzedanych modeli w przyszłym roku.

Warto przypomnieć, że notebooki Eee PC to niewielkie urządzenia ( waga - poniżej 1 kg ) wyposażone w 7-calowe wyświetlacze, procesory Intela oraz flashowe dyski twarde. Pracują pod kontrolą Linuksa lub Windowsa XP oraz oferują moduł WLAN i maksymalnie 1 GB pamięci DDR2 ( ich specyfikację można znaleźć pod tym adresem - http://eeepc.asus.com/en/product.htm ). Przeznaczone są szczególnie dla młodszych użytkowników i charakteryzują się przystępną ceną.

Obraz
© Kolejka w oczekiwaniu dostawy Eee PC

Gdy "maleństwa" trafiły do sprzedaży, okazało się, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Tydzień temu na stronie Asusa został zamieszczony artykuł - http://www.asus.com/news_show.aspx?id=9039 w którym możemy przeczytać, że komputery Eee PC to najbardziej poszukiwany na rynku amerykańskim prezent świąteczny. Znalazła się w nim również prognoza sprzedaży na przyszły rok - ponad 3 miliony egzemplarzy. Najnowsze informacje opublikowane przez agencję Reuters weryfikują jednak tą liczbę. Kevin Lin z firmy Asus zadeklarował bowiem, że w przyszłym roku oczekiwana sprzedaż ma wynieść pięć milionów egzemplarzy. Powiedział również, że do 2010 roku Asus stanie się piątym największym producentem notebooków na świecie.

Warto dodać, że obecnie firma sprzedaje 20 000 egzemplarzy Eee miesięcznie. Aby sprostać prognozowanej liczbie, ich miesięczna produkcja będzie musiała być znacznie zwiększona do ponad 400 000 tysięcy.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)