Asus rozszerza serię Lamborghini o nowy netbook Eee PC VX6

Asus rozszerza serię Lamborghini o nowy netbook Eee PC VX6
Źródło zdjęć: © Asus

14.09.2010 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wyniku współpracy firm Asus i Automobili Lamborghini powstał nowy netbook VX6, którego wygląd inspirowany jest słynnymi autami. VX6 został wyposażony w procesor graficzny Nvidia Ion drugiej generacji, a także technologię Nvidia Optimus umożliwiającą przełączania pomiędzy kartami graficznymi – zintegrowaną i wydzieloną.

W modelu VX6 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525. który współpracuje z komponentami graficznymi. Procesor graficzny Nvidia Ion współpracuje z 12-calowym ekranem o rozdzielczości 1366 x 768. Poprzez złącze HDMI netbook może być podłączony do telewizora HD lub do innego urządzenia, umożliwiając wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080p. Technologia Bang & Olufsen ICEpower pozwala osiągnąć dźwięk o dobrej, jak na netbooki, jakości dźwięku.

Obraz
© (fot. Asus)

Stylistyka nowego VX6 nawiązuje do roadstera - Lamborghini Murcielago LP640. W wyglądzie netbooka łatwo dostrzec opadające linie sportowego, włoskiego pierwowzoru. VX6 dysponuje wyspową klawiaturą i miękkim wykończeniem obudowy w miejscu przed klawiaturą, gdzie opiera się nadgarstki. Zewnętrzne panele urządzenia wykończono szczotkowanym metalem odpornym na zarysowania.

Model VX6 został wyposażony w złącze USB 3.0. a także moduł Bluetooth 3.0. Połączenia Wi-Fi odbywa się za pomocą standardu 802.11n.

Wraz z zakupem nowego netbooka VX6. otrzymujemy dodatkowe 500 GB miejsca na nasze dane i mulimedia na Asus WebStorage. Jest to technologia wykorzystująca tzw: cloud computing (chmurę obliczeniową). Dzięki niej, użytkownik zyskuje miejsce na przechowywanie swoich danych nie obciążając pamięci netbooka, mimo to mając do nich dostęp za każdym razem kiedy jest podłączony do Internetu.

Netbooki VX6 będą dostępne w Polsce pod koniec września w sugerowanej cenie 2399 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)