Apple: iLife '09 już dostępny

Apple: iLife '09 już dostępny

27.01.2009 15:00, aktual.: 27.01.2009 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży nowej odsłony pakietu multimedialnego iLife '09, który zaprezentowano podczas tegorocznych targów Macworld Expo. Odświeżona wersja wnosi pokaźną liczbę nowości do programów iPhoto, iMovie, iDVD, GarageBand oraz iWeb.

iLife jest - już od dłuższego czasu - dodawany do każdego nowego komputera Mac. W jego skład wchodzą aplikacje iPhoto (do edycji zdjęć), iMovie (prosty program do montażu filmów), iDVD (do tworzenia filmów DVD oraz pokazów slajdów ze zdjęć), GarageBand narzędzie służące do nauki gry na gitarze i pianinie) oraz iWeb (aplikacja do tworzenia stron internetowych). Aktualizacja do najnowszej wersji kosztuje 79 dolarów i jest już dostępna na oficjalnej witrynie Apple'a.

Wśród nowości wymienić warto nowy mechanizm rozpoznawania twarzy (pozwala szybko znaleźć zdjęcia wybranej osoby i następnie pogrupować je) oraz wsparcie dla geotagów (dla zdjęć z iPhone'a lub kamery z systemem GPS) w iPhoto. W GarabeBand dodano nowe lekcje (18 sztuk) w postaci klipów HD. Usprawniono także interfejs programu. iDVD doczekało się nowych schematów, natomiast iWeb "dozbrojono" w nowe gadżety. Sporo nowości znalazło się także w iMovie (usprawniony menadżer multimediów, nowe opcje typu przeciągnij/upuść).

iLife '09 współpracuje z Mac OS X 10.5.6 (Leopard) lub nowszym. Wymaga QuickTime'a 7.5.5 lub nowszego oraz 4 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Program współpracuje zarówno z platformą opartą na Intelu, jak i PowerPC. Minimum pamięci operacyjnej to 512 MB (zalecane 1 GB).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)