Apple iOS 7 już jest, dostępny dla wszystkich

Apple iOS 7 już jest, dostępny dla wszystkich
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2013 08:24, aktual.: 19.09.2013 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W końcu jest. Po wielu zapowiedziach i wersjach beta wydawanych nieustannie od początku lipca, system oficjalnie trafia na urządzenia Apple.

Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych systemów mobilnych, iOS 7 trafia bez większych opóźnień na wszystkie urządzenia Apple. Nowa wersja systemu jest dostępna dla iPhone 4. 4S, 5, 5C, 5S, iPod Touch (5. gen.), iPad 2/3/4 oraz iPad Mini.

iOS 7 to największa zmiana, jakiej doczekał się iPhone (oraz iPad) od czasu swojej premiery. Wygląd systemu całkowicie zrywa ze skeumorfizmem, czyli naśladowaniem graficznym swoich analogowych odpowiedników. Nowa skórka jest minimalistyczna, niemal całkiem płaska i w niewielkim stopniu przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia do wersji iOS 6.

Z nowych funkcji warto wymienić Control Center. Miejsce skąd zapanujemy nad ustawieniami (m.in. tryb samolotowy, Wi-Fi, Bluetooth), zmienimy jasność ekranu, czy jednym kliknięciem włączymy odtwarzanie muzyki z każdego miejsca w systemie. Stąd jest też dostęp do latarki, aparatu, czy kalkulatora.

Poprawiono też centrum powiadomień oraz zmieniono obsługę wielozadaniowości. Część z was zauważy podobieństwa do Windows Phone, ale nowa funkcja jeszcze bardziej przypomina nieobecny już na rynku system –. WebOS. Zmieniono też interfejs i funkcje aparatu oraz znacznie przeprojektowano galerię, w której znacznie prościej znaleźć potrzebne zdjęcia.

Więcej na temat iOS 7 przeczytacie na stronie producenta. System iOS 7 można instalować przez podłączenie telefonu/tabletu do komputera z zainstalowaną aplikacją iTunes lub z poziomu "Ustawień" urządzenia poprzez Wi-Fi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także