Apple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a

Apple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a17.11.2009 10:05
Apple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

Wygląda na to, że Apple coraz poważniej zaczyna podchodzić do tematu gier dla iPhone’a i iPoda touch. Kilka tygodni temu Apple zorganizowało “game day”, gdzie prezentowało wybranym przedstawicielom mediów kilka wysokobudżetowych tytułów, mających ukazać się w niedalekiej przyszłości w App Store. Wśród nich były między innymi “Star Wars Trench Run” i “Skies of Glory”. Platforma do gier Apple stopniowo przyciąga coraz więcej grubych ryb przemysłu gier komputerowych.

Ostatnio do tego grona dołączył John Carmack z id Software, który uważa, że iPhone oraz iPod touch są groźną konkurencją dla Nintendo DS i Sony PSP. Okazuje się, że firma Carmacka tak głęboko wierzy w potencjał platformy Apple, że ogranicza produkcję gier mobilnych opartych na BREW/Java, aby móc skupić się na projektach przeznaczonych dla iPhone’a. id Software ostatnio stworzyło port gry “Doom”, ale w planach jest przeniesienie na iPhone’a marki “Quake”. i tytułu opartego na nadchodzącej grze komputerowej “Rage”.

Ostatnio Apple zatrudniło również słynnego developera gier komputerowych – Graeme Devine, który pracował nad takimi tytułami, jak “Halo Wars”, czy “Quake III – Arena”. Teraz Cupertino poszukuje kolejnego nabytku w postaci developera z co najmniej 3-4 letnim doświadczeniem w produkcji gier oraz uczestnictwem w przynajmniej jednym wysokobudżetowym projekcie. Na razie cele tych zatrudnień są niejasne, ale wygląda na to, że Apple chce umocnić swoją pozycję na rynku gier dla konsol przenośnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)