Apple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a

Strona głównaApple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a
17.11.2009 10:05
Apple coraz poważniej myśli o rynku gier na iPhone’a
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

Wygląda na to, że Apple coraz poważniej zaczyna podchodzić do tematu gier dla iPhone’a i iPoda touch. Kilka tygodni temu Apple zorganizowało “game day”, gdzie prezentowało wybranym przedstawicielom mediów kilka wysokobudżetowych tytułów, mających ukazać się w niedalekiej przyszłości w App Store. Wśród nich były między innymi “Star Wars Trench Run” i “Skies of Glory”. Platforma do gier Apple stopniowo przyciąga coraz więcej grubych ryb przemysłu gier komputerowych.

Ostatnio do tego grona dołączył John Carmack z id Software, który uważa, że iPhone oraz iPod touch są groźną konkurencją dla Nintendo DS i Sony PSP. Okazuje się, że firma Carmacka tak głęboko wierzy w potencjał platformy Apple, że ogranicza produkcję gier mobilnych opartych na BREW/Java, aby móc skupić się na projektach przeznaczonych dla iPhone’a. id Software ostatnio stworzyło port gry “Doom”, ale w planach jest przeniesienie na iPhone’a marki “Quake”. i tytułu opartego na nadchodzącej grze komputerowej “Rage”.

Ostatnio Apple zatrudniło również słynnego developera gier komputerowych – Graeme Devine, który pracował nad takimi tytułami, jak “Halo Wars”, czy “Quake III – Arena”. Teraz Cupertino poszukuje kolejnego nabytku w postaci developera z co najmniej 3-4 letnim doświadczeniem w produkcji gier oraz uczestnictwem w przynajmniej jednym wysokobudżetowym projekcie. Na razie cele tych zatrudnień są niejasne, ale wygląda na to, że Apple chce umocnić swoją pozycję na rynku gier dla konsol przenośnych.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)