Gameloft powoli wycofuje się z produkcji gier dla Androida

Gameloft powoli wycofuje się z produkcji gier dla Androida
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

24.11.2009 15:04

Francuski developer gier Gameloft, znany z takich tytułów na iPhone’a, jak The Settlers, czy Shrek Kart oświadczył, że produkcja gier na platformę Android otrzyma niższy priorytet. Powodem takich działań jest przede wszystkim fakt, że Gameloft sprzedaje 400 razy więcej gier na iPhone’a, niż na Androida. To z kolei jest wynikiem, jak twierdzi przedstawiciel Gameloft’u, słabego wykonania sklepu z aplikacjami dla mobilnego systemu operacyjnego Google.

Według kierownika finansowego Gameloft’u –. Alexandre de Rochefort, nie są oni jedyną firmą, która postanowiła inwestować mniej w Androida. Podobno takie same kroki podjęło znacznie więcej firm developerskich, tłumacząc to niepotrzebnym skomplikowaniem procesu kupowania aplikacji w wirtualnym sklepie Androida oraz tym, że darmowe aplikacje przyciągają w nim zbyt wiele uwagi.

Alexandre de Rochefort powiedział również, że nie ma takiej firmy, której uzyskiwałaby jakiekolwiek znaczące przychody z Android App Store. Dla porównania, sprzedaż gier w Apple App Store stanowiła w zeszłym kwartale 13. całkowitych zysków Gameloft’u.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)