Android w samochodowym zestawie audio

Android w samochodowym zestawie audio11.01.2011 02:12
Android w samochodowym zestawie audio
Źródło zdjęć: © Parrot

Parrot - producent samochodowych zestawów audio - wyposażył swój najnowszy odtwarzacz w system operacyjny Android. Dzięki temu można uruchamiać na nim aplikacje napisane dla tego systemu

Eksperymentalny zestaw o nazwie Asteroid pracuje pod zmodyfikowaną wersją systemu Google Android. Pozwala ona na uruchamianie niewielkich aplikacji, jednak te przeznaczone na telefony nie będą działać - system otrzymał własne SDK.

288771584578304147
Źródło zdjęć: © (fot. Parrot)

Jednak już teraz dostępnych jest dla niego szereg aplikacji przydatnych podczas podróży - najważniejszą z nich jest mapa, która po podłączeniu modułu GPS zamienia zestaw w pełnosprawną nawigację.

Samo urządzenie posiada ekran o przekątnej 3,2 cali, gniazdo USB dla iPhone'a, tradycyjne gniazdo USB obsługujące pamięci masowe, modem 3G, wejście na karty SD oraz mikrofon. Ten ostatni pozwala na pracę zestawu audio jako zestaw głośnomówiący.

Asteroid trafi na najważniejsze rynki europejskie jeszcze w I kwartale 2011 roku. Za ocean zawita w II kwartale. Cena dla użytkownika końcowego wciąż nie jest znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)