QNAP: aplikacja QMobile dla systemu Android

QNAP: aplikacja QMobile dla systemu Android

QNAP: aplikacja QMobile dla systemu Android
05.08.2010 06:29, aktualizacja: 05.08.2010 09:23

QNAP Systems, producent serwerów NAS, zaprezentował aplikację QMobile dla systemu Android, umożliwiającą zdalne odtwarzanie multimediów pobieranych z dysków sieciowych tego producenta.

QNAP Systems, producent serwerów NAS, zaprezentował aplikację QMobile (w wersji beta) dla systemu Android, umożliwiającą zdalne odtwarzanie multimediów pobieranych z dysków sieciowych tego producenta.

QMobile pozwala użytkownikom na zdalne odtwarzanie muzyki, cyfrowych zdjęć i materiałów wideo zarchiwizowanych na urządzeniach QNAP NAS i odtwarzania ich bezpośrednio na Androidzie. Wystarczy połączenie z Internetem, aby z każdego miejsca na świecie odtworzyć zawartość multimedialną znajdującą się na zdalnym serwerze NAS.

_ Telefony z systemem Android zdobywają w Polsce coraz większą popularność. QMobile to pierwsza aplikacja na tę platformę, umożliwiająca transfer pomiędzy serwerem NAS a urządzeniem z oprogramowaniem Android. Poprzednio zaprezentowana wersja tej aplikacji, dedykowana na telefony iPhone, spotkała się z dobrym przyjęciem _ - powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

Możliwość transferu treści multimedialnych sprawia, że kwestia synchronizacji danych pomiędzy serwerem, a urządzeniem mobilnym przestaje mieć kluczowe znaczenie. Co więcej, można zarazem zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia mobilnego i przeglądać zawartość multimedialną, zapisaną bezpośrednio na zdalnym serwerze.

QMobile jest aplikacją kompatybilną z platformą z Android 1.5/1.6/2.1 współpracującą z oprogramowaniem QNAP NAS w wersji V3.3.0 lub wyższą. Aplikację QMobile for Android Beta (v0.9.1) pobrać można pod tym adresem.

Poniżej film prezentacyjny aplikacji w wersji dla iPhone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)