Android popularniejszy od iPhone'a?

Android popularniejszy od iPhone'a?
Źródło zdjęć: © Google

08.05.2010 09:33, aktual.: 10.05.2010 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decydując się na zakup nowego smartfonu, klienci baczniej przyglądają się urządzeniom z Androidem na pokładzie, niż telefonowi od Apple - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną ChangeWave.

Na pytanie o to _ który mobilny system operacyjny byś wybrał dla swojego kolejnego smartfonu _, 30% ankietowanych w marcu odpowiedziało, że byłby to Google Android. Jest to o 9 pkt. proc. więcej, niż odsetek deklaracji zarejestrowanych w grudniu 2009 roku.

W przypadku iPhone’a liczba zainteresowanych osób wyniosła 29%, czyli o 1 pkt. proc. więcej, niż kwartał wcześniej. Pozostałe systemy operacyjne zanotowały w tym okresie spadek zainteresowania (BlackBerry OS z 18 do 13%, Windows Mobile (z 6 do 5%) lub nie zmieniły swojej pozycji (Web OS 3%).

Jednak zupełnie inne wyniki płyną z ankiety przeprowadzonej przez mobilny serwis społecznościowy _ MocoSpace _. Wynika bowiem z niego, że dla potencjalnego klienta iPhone jest dwa razy bardziej konkurencyjny, niż pozostałe urządzenia z systemem Android.

Z ankiety tej wynika również, że połączenia z siecią realizowane poprzez użytkowników iPhone’a oraz Androida trwają o 27,8% dłużej, niż z innych telefonów. Użytkownicy tych urządzeń są również bardziej skłonni do zakupu wirtualnej waluty (o 72% więcej).

W 2010 roku liczba użytkowników tradycyjnych telefonów spadła o 22%. 30% spośród nich zamierza w tym roku nabyć urządzenie typu smartfon. To właśnie użytkownicy tych ostatnich korzystali z sieci dwa razy częściej, niż użytkownicy komputerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)