Android jest popularniejszy od Windows 8

Android jest popularniejszy od Windows 8
Źródło zdjęć: © © Keo - Fotolia.com

14.01.2014 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciekawe statystyki podaje firma analityczna Gemius - ranking najpopularniejszych systemów operacyjnych wśród internautów, bez względu na rodzaj urządzenia.

Gemius sprawdził, czy polscy internauci łączą się z siecią za pomocą tych samych systemów, co przed rokiem. Okazało się, że tak. Jak pokazuje pomiar ruchu www, posiadacze urządzeń mobilnych nadal najczęściej łączą się z siecią za pomocą systemu Android od Google’a (niemal 7 proc. ruchu internetowego w Polsce). Popularnością cieszy się również iOS, dedykowany tabletom i smartfonom system firmy Apple (2 proc.) oraz najnowszy system mobilny Microsoftu –. Windows Phone 8 (0,4 proc.).

W ujęciu rocznym najwięcej zyskał Android, którego udział w ruchu internetowym wzrósł prawie czterokrotnie (z 2 proc. do 7 proc.). Zyskali również jego główni konkurenci –. iOS (z 1 proc. do 2 proc.) oraz Windows Phone 8, który zadebiutował na runku w październiku 2012 roku (wzrost do 0,4 proc.).

Obraz
© (fot. chip.pl)

Z internetu korzystamy jednak znacznie częściej na komputerach stacjonarnych. Nadal systemem operacyjnym, za pomocą którego internauci najczęściej surfują po internecie, jest Windows 7 (4. proc. ruchu internetowego). Na drugim miejscu, tak jak przed rokiem, znajduje się Windows XP (26 proc.), a na trzecim Windows Vista (7 proc.). W ujęciu rocznym największy wzrost, bo prawie sześciokrotny, zanotował Windows 8, który zadebiutował na rynku pod koniec października 2012 roku (wzrost do 6 proc.). Natomiast największy spadek, o prawie jedną trzecią, odnotował Windows XP (z 36 proc. do 26 proc.).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Opłata audiowizualna: zapłaci każdy Polak"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także