AMD: mobilne karty z obsługą DirectX 11 w przyszłym roku

AMD: mobilne karty z obsługą DirectX 11 w przyszłym roku

AMD: mobilne karty z obsługą DirectX 11 w przyszłym roku
12.09.2009 11:30, aktualizacja: 14.09.2009 11:59

AMD udostępni pierwsze mobilne karty graficzne obsługujące DirectX 11 na początku przyszłego roku - deklaruje Rick Bergman, wiceprezes AMD .

Wedle deklaracji wiceprezesa AMD, pierwsze mobilne karty graficzne obsługujące DirectX 1. zostaną zaprezentowane na początku przyszłego roku, natomiast zintegrowane układy - rok później.
Warto dodać, że już w przyszłym miesiącu będziemy z kolei mogli kupić desktopowe Radeony HD wspierające najnowsze biblioteki Microsoftu.


DirectX Microsoftu jest zestawem API (Interfejs Programowania Aplikacji), odpowiedzialnym za generowanie grafiki 2. i 3D oraz dźwięku, a także innych zadań, związanych głównie z grami komputerowymi. Biblioteki są wykorzystywane także podczas pisania złożonych programów służących do generowania grafiki trójwymiarowej.
DirectX 11 to kolejne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Jedna z najważniejszych to wsteczna kompatybilność z bibliotekami DX 10 oraz 10.1, a co za tym idzie także z urządzeniami obsługującymi wymienione technologie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)