AMD: branża gier na PC "w rozkwicie"

AMD: branża gier na PC "w rozkwicie"
Źródło zdjęć: © IDG

19.12.2008 20:36, aktual.: 22.12.2008 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wyniki sprzedaży kart graficznych z serii Radeon HD 4800 są dla przedstawicieli AMD powodem do optymizmu. Randy Ho, menedżer sprzedaży w koncernie na region Azji Południowo-Wschodniej uważa, że rynek gier na PC ma się dobrze i ciągle się rozwija.

Ranking Produktów PC World - karty graficzne - http://www.pcworld.pl/ranking/73-karty_graficzne.html

R. Ho informuje, że od momentu wprowadzenia na rynek kart z rodziny ATI Radeon HD 4800 sprzedano ich już ok. 2 mln. ezgemplarzy. Liczba ta stale rośnie, wraz z wydłużającą się listą modeli komputerów przeznaczonych specjalnie dla graczy, a sygnowanych markami czołowych producentów OEM, partnerów AMD ( Acer, Fujitsu Siemens, Gateway, HP czy Medion ).

Ho szacuje, że wartość tegorocznych obrotów producentów sprzętu komputerowego na potrzeby gier może przewyższyć rekordowy wynik z 2007 r. ( ponad 43 miliardy dolarów ). Rezultaty te, zdaniem przedstawiciela AMD, są wystarczającym dowodem świetnej kondycji komputera PC jako platformy do gier.

To już kolejna opinia autorstwa ważnego reprezentanta Advanced Micro Devices odnośnie rynku gier na pecety. Przypomnijmy, że pod koniec listopada w podobnym tonie wypowiadał się wiceprezes spółki, Rick Bergman ( wyrażał on wówczas sprzeciw - http://www.pcworld.pl/news/327075.html wobec zdania wielu ekspertów, podkreślając, że rynek ten nie jest wcale w tak zlej sytuacji jak zwykło się uważać ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)