Wystartował Targeo.mobi

Wystartował Targeo.mobi

Wystartował Targeo.mobi
12.09.2007 14:55

Twórcy mapowego serwisu Targeo.pl uruchomili Targeo.mobi, pierwszy na polskim rynku lokalizator dla telefonów komórkowych.

Wystarczy zainstalować Targeo.mobi w swoim telefonie, aby mieć mapy i informacje lokalizacyjne zawsze pod ręką.

Wiosną pojawiły się na polskim rynku interaktywne mapy umożliwiające przeszukiwanie baz instytucji użyteczności publicznej, firm czy punktów usługowych. Teraz autorzy serwisu Targeo.pl przygotowali w pełni funkcjonalną aplikację mapową przeznaczoną dla użytkowników telefonów komórkowych. Ma to być odpowiedz na rosnące oczekiwanie na wygodny dostęp do praktycznych informacji w sytuacji, gdy nie można skorzystać z komputera.

Jak bardzo potrzebne są tego typu aplikacje, pokazuje raport firmy doradczej KPMG "Media przyszłości. Jak zarobić na treści cyfrowej", prezentujący wyniki badań przeprowadzonych wśród aktywnych użytkowników internetu i telefonów komórkowych w Polsce. O ile możliwości oglądania przez komórkę filmów bądź telewizji oczekuje zaledwie 2 proc. badanych, o tyle większości użytkowników komórek najbardziej brakuje szybkiego dostępu do informacji teleadresowych i lokalizacyjnych. Aż 64 proc. badanych zadeklarowało, że przeszkadza im sytuacja, gdy są poza domem - czyli nie mają dostępu do komputera podłączonego do sieci, jedynie telefon komórkowy - i potrzebują szybko sprawdzić adres, repertuar kina, rozkład jazdy, czy znaleźć coś na planie miasta. Do tych właśnie osób adresowany jest Targeo.mobi.

Aplikacja umożliwia przeglądanie bardzo szczegółowych map całej Polski, zawierających obrysy poszczególnych budynków, a także wyszukiwanie adresów oraz interesujących obiektów (np. kina, restauracje, hotele, bankomaty...) w bazie zawierającej obecnie ponad 100 tysięcy punktów. Targeo.mobi wykorzystuje bardzo dokładne mapy, systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa, zawierające prawie dwa miliony budynków z dokładną numeracją, co pozwala na wskazanie szukanego miejsca z dokładnością do pojedynczych metrów.

Dzięki integracji map Targeo z serwisem komórkowym Gazeta.mobi - "lekką" wersją portalu Gazeta.pl - pod ręką jest bieżący repertuar kin w całej Polsce. Dedykowana wyszukiwarka "Co Jest Grane" pozwoli znaleźć wybrane kino na mapie i sprawdzić jego repertuar, albo wybrać interesujący film i odnaleźć te kina, które go aktualnie grają. Warto podkreślić, że dane są aktualizowane kilka razy dziennie.

Można też zainstalować w telefonie specjalną wersję Targeo.mobi wydaną z okazji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawiera ona szczegółowe opisy wszystkich odcinków wyścigu, a dzięki integracji z urządzeniami do monitoringu GPS, w czasie rozgrywania poszczególnych etapów możliwe jest śledzenie na mapie aktualnej pozycji kolarzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)