W iPodzie zaiskrzyło

W iPodzie zaiskrzyło
Źródło zdjęć: © WP.PL | [k-o]

13.03.2008 11:00, aktual.: 13.03.2008 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońskie ministerstwo handlu i gospodarki poinformowało o zamiarze zbadania wybranych modeli przenośnych odtwarzaczy iPod pod kątem ewentualnych usterek. Decyzję tę podjęto w oparciu o doniesienie o egzemplarzu urządzenia, z którego w trakcie ładowania akumulatora zaczęły wydobywać się iskry.

Chodzi o model iPoda nano o numerze MA099J/A. Na japoński rynek trafiło ok. 42. tysięcy tych urządzeń, liczba modeli sprzedanych nie jest jednak znana. Sprzedaż wspomnianego modelu ruszyła we wrześniu 2005 r., a zaprzestano jej rok później.

Obraz
© (fot. Apple)

Przypadek zaiskrzenia odtwarzacza odnotowano w prowincji Kanagawa, położonej na południowy zachód od Tokio. Prawdopodobną przyczyną iskrzenia jest uszkodzony akumulator litowo-jonowy. Ministerstwo handlu i gospodarki Japonii zleciło miejscowemu oddziałowi koncernu Apple zbadanie przyczyn iskrzenia iPodów oraz przygotowanie raportu na ten temat. Firma nie zgłasza zastrzeżeń wobec decyzji władz, nie chce jednak jej komentować.

To pierwszy przypadek zapalenia się jednostki zasilającej w odtwarzaczu Apple. Wcześniej głośno było o płonących akumulatorach w komputerach przenośnych ( szerzej na ten temat informowaliśmy w artykule Gorący problem z notebookami - http://www.pcworld.pl/news/100845.html ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także