Tanie laptopy Intela w masowej sprzedaży w Europie

Tanie laptopy Intela w masowej sprzedaży w Europie

Tanie laptopy Intela w masowej sprzedaży w Europie
Źródło zdjęć: © IDG
20.03.2008 14:00, aktualizacja: 20.03.2008 14:36

Koncern Intel poinformował, że produkowane przezeń tanie laptopy Classmate PC wkrótce trafią do sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej. To dość ciekawe doniesienie, zważywszy na fakt, że Classmate PC był początkowo pozycjonowany jako laptop edukacyjny dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata.

Wprowadzone do sprzedaży laptopy będą reprezentować drugą generację tych urządzeń. Jak podaje serwis Reuters - http://www.reuters.com/article/technologynews/idusn1933198020080320?sp=true, cena komputerów ma plasować się między 25. a 350 USD. Najprawdopodobniej będą one pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows.

Obraz
© (fot. Intel)

Intel nie informuje o parametrach drugiej generacji Classmate PC. Wiadomo, iż druga i trzecia generacja tanich laptopów Intela ( nad którą już trwają prace ) mają oferować producentom podzespołów większą elastyczność w zakresie budowy różnych konfiguracji sprzętowych ( różna ilość pamięci RAM, wyświetlacze różnej wielkości, itp ).

Intel przeprowadził już pilotażowe testy swojego laptopa w szkołach w niektórych amerykańskich stanach ( m.in. w Teksasie i Kalifornii ) oraz w Australii. Sprzedaż na rynku konsumenckim rozpoczęto już także w Indiach, Meksyku i Indonezji. Ogólna liczba rozprowadzonych w ten sposób urządzeń nie przekroczyła 100 tys. egzemplarzy, jednak Intel spodziewa się przyspieszenia w 2008 r.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)