W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem

W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem25.03.2008 18:22
W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem

Najnowsze badania firmy ABI Research wskazują, że udział smartphone’ów w rynku telefonów komórkowych zwiększy się z 10% do 31% w 2013 roku. Oznacza to, że co trzeci sprzedawany telefon na świecie, będzie zaawansowanym, wielozadaniowym urządzeniem mobilnym.

Zdaniem specjalistów, powodem tak szybkiego wzrostu udziału smartphone’ów w rynku, jest przede wszystkim dążenie operatorów do uzyskania maksymalnych dochodów, dzięki zaawansowanym usługom sieciowym. Istotny jest także fakt umieszczania coraz bardziej zaawansowanych funkcji w gadżetach ze średniej półki cenowej.

288768518374307987

_ Systemy operacyjne, przeznaczone do obsługi zaawansowanych funkcji, często optymalizowane są również do działania w urządzeniach o niewielkiej mocy obliczeniowej _, komentuje wyniki badań Stuart Carlaw, wiceprezes ABI Research. _ Wprawdzie rynek zdominowany jest przez smartphone’y Nokii, działające w oparciu o Symbian, lecz ciągła rywalizacja rozwiązań linuksowych z Windows Mobile sprawi, że z pewnością pojawią się nowi gracze _.

Zmiany w branży urządzeń przenośnych można określić jako _ efekt iPhone’a _. Chodzi przede wszystkim o coraz częściej stosowane interfejsy, obsługiwane za pomocą dotyku, gestu lub poruszania urządzeniem, które ułatwiają korzystanie ze smartphone’ów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)