W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem

W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem

W 2013 roku co trzecia komórka będzie smartphonem
25.03.2008 18:22, aktualizacja: 25.03.2008 22:53

Najnowsze badania firmy ABI Research wskazują, że udział smartphone’ów w rynku telefonów komórkowych zwiększy się z 10% do 31% w 2013 roku. Oznacza to, że co trzeci sprzedawany telefon na świecie, będzie zaawansowanym, wielozadaniowym urządzeniem mobilnym.

Zdaniem specjalistów, powodem tak szybkiego wzrostu udziału smartphone’ów w rynku, jest przede wszystkim dążenie operatorów do uzyskania maksymalnych dochodów, dzięki zaawansowanym usługom sieciowym. Istotny jest także fakt umieszczania coraz bardziej zaawansowanych funkcji w gadżetach ze średniej półki cenowej.

Obraz

_ Systemy operacyjne, przeznaczone do obsługi zaawansowanych funkcji, często optymalizowane są również do działania w urządzeniach o niewielkiej mocy obliczeniowej _, komentuje wyniki badań Stuart Carlaw, wiceprezes ABI Research. _ Wprawdzie rynek zdominowany jest przez smartphone’y Nokii, działające w oparciu o Symbian, lecz ciągła rywalizacja rozwiązań linuksowych z Windows Mobile sprawi, że z pewnością pojawią się nowi gracze _.

Zmiany w branży urządzeń przenośnych można określić jako _ efekt iPhone’a _. Chodzi przede wszystkim o coraz częściej stosowane interfejsy, obsługiwane za pomocą dotyku, gestu lub poruszania urządzeniem, które ułatwiają korzystanie ze smartphone’ów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)