Android numerem 2 w 2013 roku

Android numerem 2 w 2013 roku
Źródło zdjęć: © Google

27.01.2010 07:19, aktual.: 27.01.2010 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według analityków z IDC, w 2013 roku globalna sprzedaż smartfonów osiągnie poziom prawie 400 mln sztuk. 68 mln z nich pracować będzie pod kontrolą systemu Google Android, co oznacza, że system ten zdobędzie pozycję wicelidera na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

W 2013 roku nabywców znajdzie około 390 mln smart fonów, co oznacza roczny wzrost sprzedaży tego segmentu rynku na poziomie 20,9%. 68 mln spośród nich pracować będzie pod kontrolą systemu Android, który do tego czasu będzie mógł pochwalić się dynamiką na poziomie ponad 150% w skali roku.

Najbardziej popularnym systemem wciąż pozostanie Symbian, który poza USA wciąż ma bardzo silną pozycję na rynku. To sprawia, że bardzo dobre wyniki pozostałych systemów "za oceanem" nie będą mieć wpływu na ogólne zestawienie mobilnych systemów operacyjnych.

W tym czasie alternatywne systemy operacyjne, takie jak Linux oraz WebOS, wciąż będą walczyć z pozostałymi systemami, jednak bez większych rezultatów. Sprzedaż urządzeń opartych o rozwiązania linuksowe będzie maleć, jednak część producentów nie zaniecha ich wsparcia. WebOS natomiast, mimo niewielkiego wzrostu ogólnej sprzedaży, nie zwiększy swojego udziału w rynku, głównie za sprawą swojej ograniczonej dostępności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)