TP chce wejść w telemedycynę

TP chce wejść w telemedycynę

TP chce wejść w telemedycynę
Źródło zdjęć: © WP.PL
25.04.2008 13:50

Telekomunikacja Polska przygotowuje się do wejścia w segment usług tzw. telemedycyny, czyli usług zdrowia z wykorzystaniem technologii informatyczno-komunikacyjnych.

Pierwsze efekty finansowe z tego tytułu spodziewane są w 2008 lub 2009 roku - poinformował pełnomocnik prezesa Tomasz Białobłocki.

_ Prowadzimy pilotażowe usługi, ale żadna z nich nie jest jeszcze usługą komercyjną _ - powiedział PAP Białobłocki w kuluarach konferencji na temat nowych technologii w systemie zdrowia. Jedną z takich usług jest na przykład tele-EKG.

TP upatruje dużych możliwości na rynku usług zdrowia, którego wartość według Białobłockiego wynosi ok. 70 mld zł, a ok. 1,0-1,5% tej sumy przypada na informatyzację. Elementami, które umacniają zainteresowanie grupy TP tym segmentem są starzejące się społeczeństwo polskie, rosnąca liczba chorób i rozwój technologii.

Pytany o potencjalną wielkość rynku jaką TP byłaby zainteresowana w tym segmencie, Białobłocki powiedział, że grupa wciąż jeszcze jest w trakcie przygotowywania takich prognoz. Dodał, że TP ma nadzieję skorzystać z doświadczeń France Telecom w świadczeniu tego typu usług.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)