Telewizory i monitory Samsunga mogą zniknąć z rynku!

Telewizory i monitory Samsunga mogą zniknąć z rynku!

Telewizory i monitory Samsunga mogą zniknąć z rynku!
17.09.2009 11:50, aktualizacja: 17.09.2009 12:44

Amerykański serwis Bloomberg donosi, iż sprzedaż telewizorów i monitorów LCD produkowanych przez Samsunga może zostać zakazana na terenie USA. Wszystko za sprawą Międzynarodowej Komisji Handlu (U.S. International Trade Commission), która orzekła, iż koreański producent naruszył patenty należące do japońskiej firmy Sharp.

Samsung posiadający niemal 20. udziałów w amerykańskim rynku musi teraz przekonać Komisję, iż ta nie ma racji. Utrata tak sporego kawałka rynku światowego mógłby być sporym ciosem w koreańskiego giganta.

Obraz
© (fot. IDG)

Blooberg podkreśla, że patentowa wojna pomiędzy Sharpem i Samsungiem trwa już od dwóch lat. Wcześniej to Samsung oskarżył japońskiego producenta o naruszenie patentów, czym doprowadził do zakazu sprzedaży niektórych modeli telewizorów Sharpa, w tym najbardziej popularnej serii Aquos. Negatywny obrót spraw dla Samsunga, będzie miał jednak znacznie większe konsekwencje niż te, które dotknęły Sharpa. Zakaz sprzedaży japońskich produktów dotyczy tylko niektórych modeli, a zatem japończycy mogą wciąż sprzedawać w USA inne swoje telewizory. W przypadku Samsunga zakaz dotyczy wszystkich telewizorów i monitorów.

Ostateczna decyzja Komisji zostanie wydana do 9 listopada tego roku. Jeśli pozostanie ona zgodna z pierwszą decyzją Komisji, to jedyną szansą dla Samsunga jest prezydent Barack Obama. Jeśli uzna on, iż decyzja jest niekorzystna dla amerykańskiego konsumenta i rynku, może ją uchylić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)