Telewizory z trojwymiarowym obrazem

Telewizory z trojwymiarowym obrazem

Telewizory z trojwymiarowym obrazem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
11.02.2010 15:15, aktualizacja: 11.02.2010 15:26

Japońska firma Panasonic, jako pierwsza w świecie rozpocznie w kwietniu sprzedaż telewizorów o płaskich ekranach z obrazem trójwymiarowym (3D). Jak informują gazety tokijskie, jeszcze w tym roku koncern ten zamierza sprzedać milion takich aparatów

W sumie Panasonic planuje kontrolowanie w najbliższych 2-3 latach dwóch trzecich światowego rynku telewizorów z trójwymiarowym obrazem, ocenianego przez ekspertów na 1. milionów sztuk. Za głównych konkurentów firmy uważa się japońskie koncerny Sony i Toshiba, a także południowokoreański Samsung.

Obraz
© (fot. IDG)

W pierwszym etapie Panasonic planuje sprzedaż tylko dwóch modeli telewizorów 3. o wymiarach ekranu 50 i 54 cale w przekątnej. Ich cena wyniesie odpowiednio 430 tys. jenów (4,8 tys. dolarów) i 530 tys. jenów (5,9 tys. dolarów).

Jednocześnie spółka rozpoczyna sprzedaż wideo playerów Blue-Ray zapewniających zapis trójwymiarowego obrazu. Materiały wideo w formacie 3D do końca kwietnia nie znajdą się jeszcze w sprzedaży, jednakże Panasonic dąży do tego, by jako pierwszy wyjść z tym produktem na rynek. Sony zamierza to uczynić latem tego roku, a Toshiba - jesienią.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)