Ekologiczne i eleganckie monitory Samsung

Ekologiczne i eleganckie monitory Samsung

Ekologiczne i eleganckie monitory Samsung
12.03.2009 11:04, aktualizacja: 12.03.2009 11:22

Samsung Electronics poszerza linię monitorów o cztery nowe urządzenia. Seria Ecofit - to połączenie technologii i stylu, które jest już dostępne na polskim rynku. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, opartej na podwójnym wtrysku nowe monitory LCD charakteryzują się unikalną dwutonową obudową o głęboko grafitowym kolorze, sprawiającą wrażenie wykonanej ze szkła, zupełnie przejrzystego na krawędziach. Kryształowy design łączy się z czystym obrazem wysokiej rozdzielczości.

ECO jak ekologia
Pośród wielu cech monitorów Ecofit szczególnie należy docenić ich energooszczędność i ekologiczną konstrukcję, które wyróżniają urządzenia spośród rynkowej konkurencji. Wykorzystanie technologii przyjaznej środowisku to podstawowy cel, którym kierowali się ich konstruktorzy. W ten sposób powstały monitory, które łączą funkcjonalność i piękno oraz zaawansowane, ekologiczne rozwiązania.

Obraz
© (fot. Samsung)

Nowe modele Ecofit zużywają o połowę mniej prądu, w stosunku do normalnych monitorów, dzięki redukcji lamp tylnego oświetlenia. Dwulampowa konstrukcja pozwoliła znacznie ograniczyć konsumpcję energii, umożliwiając jednocześnie zachowanie wysokiej jakości wyświetlanego obrazu. Samsung zadbał również o to, aby z procesu produkcji zostały wyeliminowane szkodliwe farby i spreje, co zwiększyło możliwość recyklingu urządzeń. Obudowa z kolorystycznym gradientem została stworzona przy pomocy opatentowanej technologii podwójnego wtrysku, dzięki czemu stanowi jedną, idealnie gładką powierzchnię, którą znacznie łatwiej poddać późniejszej utylizacji.

*Komfort najwyższej jakości *
Dopracowane w najdrobniejszym szczególe kryształowe wzornictwo łączy się z krystalicznie czystym obrazem HD. Nowe monitory Samsung Ecofit zostały wyposażone w ekran o panoramicznym formacie 16:9. W połączeniu z niezwykle szybkim czasem odświeżania obrazu na poziomie 2ms (GTG) uzyskujemy dynamiczny i perfekcyjny obraz. Monitor sprawdza się świetnie w każdym zadaniu. Dzięki zaawansowanym parametrom i wysokiej jakości technologii wzrasta komfort pracy, a obrazy, filmy oraz gry stają się jeszcze bardziej wciągające i pełne emocji. Modele P2270 i P2370 oferują dodatkowo obraz w rozdzielczości Full HD (1080p).

Obraz
© (fot. Samsung)

*Kryształowa inspiracja *
Unikatowa, grafitowa koncepcja wzornicza wykonana przy pomocy wyrafinowanej techniki Touch of Color firmy Samsung zmienia zwykły monitor w prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Technologia produkcji, oparta na podwójnym wtrysku sprawia, że najnowsze monitory LCD charakteryzują się unikalną dwutonową obudową o głęboko grafitowym kolorze, która sprawia wrażenie wykonanej ze szkła –. zupełnie przejrzystego na krawędziach.

Dodatkowo monitor został wyposażony w unikalny uchwyt, który dodaje urządzeniu lekkości i tworzy wrażenie, jakby ekran unosił się nad powierzchnią, na której stoi. Przednie i boczne krawędzie nie posiadają żadnych szpecących przycisków i pozostają perfekcyjnie gładkie –. każdy model jest wyposażony w unikalny dotykowy panel Startlight, który zintegrował przyciski OSD w obudowie dla osiągnięcia doskonale jednolitego wyglądu.

Pierwsze urządzenia z nowej serii Ecofit, które wejdą do sprzedaży na polskim rynku to modele P2070 i P2370 a ich sugerowana cena detaliczna brutto to odpowiednio 849 PLN i 1179 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)