Samsung - numer 3 w sprzedaży cyfrówek?

Samsung - numer 3 w sprzedaży cyfrówek?

Samsung - numer 3 w sprzedaży cyfrówek?
Źródło zdjęć: © IDG
15.02.2008 14:30, aktualizacja: 16.02.2008 12:41

Samsung planuje w obecnym roku sprzedać rekordową ilość aparatów cyfrowych - donosi serwis DigiTimes.com. Firma chce stać się trzecim największym na świecie dostawcą "cyfrówek".

Koreański gigant postawił sobie za cel sprzedaż 15 milionów aparatów cyfrowych w 2008 roku. Gdyby mu się to udało, stałby się trzecim największym producentem na świecie. Plany Samsunga są całkiem realne - gdyż w roku ubiegłym na całym świecie sprzedano aż 12 milionów cyfrówek. Cieszyły się one szczególnym zainteresowaniem w Europie i Ameryce Północnej. Warto również wspomnieć, że firma wkroczyła niedawno przy współpracy z firmą Pentax na rynek aparatów cyfrowych typu D-SLR ( Digital Single Lens Reflex ) - pisaliśmy w artykule pt. "Pierwsza cyfrowa lustrzanka od Samsunga - http://www.pcworld.pl/news/87720.html"

W odpowiedzi na plany Samsunga, przedstawiciele Canona poinformowali, że w 2008 roku ich firma planuje sprzedać 4,4 miliona lustrzanek oraz 25 milionów kompaktów, co ma reprezentować roczny wzrost sprzedaży wynoszący, odpowiednio, 38% i 17%.

Źródło: DigiTimes.com - http://www.digitimes.com

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)