Ricoh CX2 - szerokokątny superzoom z matrycą CMOS

Ricoh CX2 - szerokokątny superzoom z matrycą CMOS

20.08.2009 19:00, aktual.: 21.08.2009 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Ricoh przedstawiła nowy cyfrowy aparat kompaktowy o oznaczeniu CX2. Urządzenie oferuje m.in. 9-megapikselową matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw pozwalający na 10,7-krotne przybliżenie optyczne.

Ricoh CX2. podobnie jak wprowadzony do sprzedaży w marcu model CX1, wyposażony został w 9,29-megapikselową matrycę CMOS ( 1/2,3 cala ), procesor obrazu Smooth Imaging Engine IV oraz 3-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 920 tys. pikseli. Posiada jednak kilka kluczowych cech odróżniających go od poprzednika. Są to:

  1. Lepszy obiektyw: szerokokątny, pozwalającym na zmianę ogniskowych w zakresie od 28 do 300 mm (ekwiwalent 35 mm; CX1 - zmiana ogniskowej w zakresie od 28 do 200 mm).
  2. Możliwość wykonania w ciągu sekundy 5 zdjęć w pełnej rozdzielczości ( CX1 - pozwalał na wykonanie 4 ujęć w pełnej rozdzielczości )
  3. Dodatkowe funkcje Pre-AF ( aparat automatycznie ustawia ostrość nawet gdy przycisk migawki nie jest wciśnięty do połowy ) i Continuous AF ( ciągłe ostrzenie )
  4. Większe gabaryty - 102 x 58 x 29 mm
  5. Nieco większa waga - 185 gramów (bez baterii i karty pamięci)
Obraz
© (fot. IDG)

Przy opisie urządzenia trzeba również wspomnieć o następujących jego możliwościach:

- tryb Dynamic Range Double Shot: aparat wykonuje dwa zdjęcia przy różnych ustawieniach ekspozycji. Następnie łączy je w jedno, które może się pochwalić zwiększonym zakresem tonalnym,
- funkcja Multi-Pattern Auto White Balance: odpowiada za ustawienie balansu bieli podczas wykonywania zdjęcia w miejscu, w którym mieszają się różne rodzaje światła. Wbudowane w aparat oprogramowanie dzieli zdjęcie na kilkaset części i następnie analizuje każdą z osobna,
- funkcja M-Continuous Plus: rejestrowanie zdjęć (do 30) przed naciśnięciem migawki,
- funkcja Multi-Target Auto Focus: wykonanie siedmiu zdjęć po sobie z różnymi ustawieniami AF (mamy możliwość wyboru najlepszego).

Ricoh CX2 został wyceniony na 300 funtów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)